Молочна сироватка — ефективне добриво для помідорів та огірків

Молочна сироватка — це рідина, яку отримують при переробці молока на домашній сир. До її складу входить 93% води, залишки молочного білка та інших корисних елементів. Сироватку активно застосовують городники на своїх ділянках в якості добрива та засобу від грибкових хвороб. Найпоширеніше її використовують на огірках та помідорах у теплиці, парнику чи на городніх грядках. Нею обробляють рослини на протязі всього вегетаційного періоду зростання рослин.

Приготування добрива.

Якщо потрібно провести кореневу обробку рослин, розведіть сироватку у воді кімнатної температури, в пропорції 1:10. Пролийте рослини цим засобом на кореневу систему та радіусом в 50 см навкруги.

Позакореневу обробку рослин, проведіть розчином води з сироваткою в пропорції 3:1. Для кращого прилипання засобу, додайте до розчину декілька ложок рідкого мила.

Засіб цей, потрібно готувати завжди свіжий, щоб молочні грибки не почали бродити, інакше в ній може з’явитись небажана патогенна мікрофлора, яка зашкодить рослинам.

Коли ж краще обробляти помідорні та огіркові грядки сироваткою.

Після того, як з’являться перші справжні листочки огірків, їх підгодуйте розчином сироватки. Чергуйте кореневу та позакореневу обробку, інтервал між ними повинен бути 1-2 тижні.

Томати як і огірки обробляють через 7 днів після пересадки, а в подальшому — один раз на тиждень на протязі всього вегетаційного періоду помідорів.

Використовуйте для одної рослини не менше 1 літра засобу.

Позакореневе підживлення проводьте раз на 10 днів. Для більш здорових рослин можете обробляти один раз на 30 днів. А от молодій, зростаючій розсаді, потрібен захист та підживлення раз на тиждень.

Останню підгодівлю розчином сироватки проведіть за декілька днів до початку збирання врожаю. Таке підживлення зміцнить зав’язь овочів.