Морква, яйце чи кава… Що ти вибираєш? — надзвичайно мудра притча від бабусі

Запам’ятай цей урок.

Одного разу внучка прийшла до бабусі, щоб розповісти про своє життя. Про те, що їй дуже важко, і вона готова опустити руки. Дівчина втомилася від того, що їй постійно доводиться пробиватися, і як тільки вона справляється з однією проблемою, на неї одразу насувається нова, інформує Ukr.Media.

Бабуся подумала і відвела її в кухню. Потім наповнила водою три каструльки. В першу поклала свіжу і міцну моркву, у другу — курячі яйця, і, нарешті, у третю — насипала мелену каву. А потім, не сказавши ні слова, поставила їх на вогонь.

Через деякий час бабуся налила в чашку кави, виловила з води моркву і яйця, поклала їх на тарілки. А після, повернувшись до внучки, запитала: «Скажи мені, що ти бачиш?

«Морква, яйця і кава», — відповіла та.

Вона покликала дівчину ближче і попросила помацати моркву. Внучка зробила це і помітила, що морква стала м’якою. Після бабуся попросила розбити шкаралупу яйця. Дівчина розбила шкаралупу і побачила, що те зварилася круто.

І, нарешті, бабуся попросила зробити ковток кави. Внучка спробувала пекучої чорної кави, вдихнула аромат, що бадьорить і запитала: «Бабуся, а що ти цим хотіла сказати?»І бабуся пояснила, що кожен із цих продуктів зіткнувся з однією і тією ж складною ситуацією — киплячою водою — але всі відреагували на неї зовсім по-різному.

Морква була сильною і твердою, але варто було їй потрапити в гарячу воду, і вона пом’якшала, ставши слабкою. Яйце було крихким і могло розбитися від найменшого незручного руху. Але попавши в окріп, рідина всередині затверділа, і тепер розбити яйце вже не так легко.

А ось з меленою кавою і зовсім окрема історія. Побувавши в киплячій воді, вона не тільки змінилася сам, але і змінила воду, в якій опинилася.

«На кого з них схожа ти? — запитала бабуся внучку. — Коли у твої двері стукають проблеми, як ти на них реагуєш? Як морква, яйце чи кава?»

Вам теж варто задати собі питання: Хто ви?

Чи схожі ви на морквину, яка здається сильною і міцною, але варто їй постати перед труднощами, і вона миттєво втрачає всю свою силу?

Або ви, швидше, схожі на яйце, яке приходить у цей світ з м’яким і ніжним серцем, але, потрапивши в течію життя, загартовується, стає жорсткішим? Можливо, після того, як вам довелося зіткнутися зі смертю близької людини, жорстким розривом або якимось іншим випробуванням, ви стали жорсткими? Можливо, ваша зовнішня оболонка виглядає так само, як і раніше, але тепер вона приховує гіркоту душі та запеклість серця?А, може, ви схожі на каву? Ця непоказна на вигляд суміш не просто змінюється сама, але і змінює все навколо себе — ті самі обставини, які заподіяли біль. В окропі кава випускає чудовий аромат і надає воді характерний смак. Якщо ви схожі на каву, то коли життєві обставини виявляються гірше всього, ви сприймаєте їх не як перешкоду на своєму шляху, а як можливість стати кращими та змінити ситуацію навколо себе.

Будьте схожими на каву! Сприймайте будь-які неприємності як сходи, що дозволяють вам піднятися ще трохи вище до вершини.