Мудрі та надихаючі цитати блаженнійшого Любомира Гузара

Блаженніший Любомир Гузар найвидатніша, найяскравіша постать в історії нашої Батьківщини. А його висловлювання справді сильні та надихають, а ще вселяють віру, надію і любов.

«Ніхто так не шанує нашої свободи, як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільним — це бути відповідальним».

«Бог випробовує нас через різні обставини. Якщо ми поставимо Його на першому місці, житимемо за Його законами і будемо Йому довіряти, то можемо мати оправдану надію на Його поміч».

«Ніщо не зміниться, доки не зміняться люди. Дайте людині вирости у свободі. Наповнюйте серце дитини добром. Годуйте молодь ідеалами. Одне слово, не стійте й не кричіть посеред пустелі, а йдіть, ідіть, не стійте. Інакше ніколи не побачите Землі Обітованої — тієї України, про яку ми всі мріємо».

«У світі було б набагато менше зла, якби всі, хто має владу, розуміли, що в їхніх руках прекрасний спосіб служити іншим людям».

«Кожна влада повинна пам’ятати, що вона від Бога, тобто сама по собі вона нічого не має і повинна тільки респектувати те, що отримала від Бога. Був собі Нерон, був Сталін і Гітлер, були королі і диктатори, які хотіли знищити церкву, – їх вже давно нема, а церква є».

«Мир — означає любити один одного. Мир — це не відсутність боротьби».

«Сім’я, школа, Церква, телебачення, література – всі повинні підкреслювати користь, для себе і для громадськості, суворого дотримання законів. Хочемо жити в нормальній державі – працюємо над тим, щоб законослухняність стала нормою поведінки для всіх громадян».«Націоналізм — це любити своє і не поважати чуже, а патріотизм — любити своє і поважати чуже. В націоналізмі є величезна спокуса нетерпимості, а це не по-християнськи. Потрібно любити своє і поважати чуже».

«Свобода – це можливість робити добро. Ми люди, і ми вільні. А це означає, що ми маємо право робити добро. Звичайно, ми можемо помилятися, але основний сенс свободи – людина не має права творити зло. Зате незалежність – це свобода від зовнішніх впливів. Незалежність – це не свавілля. Незалежність – це політичне поняття».

«Любов-це бажати ближньому добра і бути готовим цю свою доброзичливість, свій позитивний намір окупити навіть якоюсь жертвою, так би мовити, якоюсь незручністю або труднощами для себе».

«Серед нас дуже багато добрих людей. Але замало бути добрим — треба Чинити Добро. Якщо хочете жити у нормальній державі, передати її дітям і внукам — чинімо добро!»

«Що значить – добре молитися за Україну? Чи можемо ми диктувати Богу, як він повинен вирішувати наші проблеми? Ні. Я думаю, так відчуваю, що ми повинні Йому доручати з повною довірою, щоб Він вів нас до добра, а ми повинні, виконуючи Його волю, конкретно здійснювати її в нашому і загальному житті».

«Патріотизм, який вчить ненавидіти будь-кого, не є християнською чеснотою. Треба любити своє, бути готовим навіть віддати за це своє життя, але не робити цього за рахунок іншої людини».«Ісус Христос сказав, яка найважливіша заповідь: любити Бога всіма силами і любити ближнього як самого себе. Коли я поважаю себе як Божий твір, як Божу дитину, то я тим самим поставлений шанувати кожну іншу людину в моїй державі, хто б він не був. Тому що він так само, як і я, Божа дитина. І тому любити ближнього як самого себе – це не щось надзвичайне. Отже, Церква повинна виховувати людей бути людьми, а люди творять суспільство, нормальну державну громаду, що нам треба».

Блаженніший Любомир Гузар

Мудрі та надихаючі цитати блаженнійшого Любомира Гузара