На початку серпня потрібно удобрити помідори, щоб вони швидше дозрівали. Кращі дієві методи.

Томати необхідно підгодовувати протягом всього періоду вегетації.

Добрива забезпечать рослині сили для росту і рясного плодоношення. Багато городників задаються питанням: які підживлення використовувати для швидкого дозрівання помідорів?

Пропонуємо три дієвих способів прискорити визрівання томатів. Ці добрива допоможуть помідорам швидше наливатися і червоніти, інформує Ukr.Media.

Підгодівля №1: знадобиться 2 літрові банки деревної золи, які необхідно розвести 3 л окропу. Розчин добре перемішати, залишити до повного охолодження, а потім додати ще води, загальний обсяг має становити 10 л. В розчин вилити 1 пляшечку йоду (30 мл) і всипати 1 пакетик борної кислоти (10 г). Настояти добриво протягом доби.

Для кореневої підгодівлі 1 л приготовленого розчину розводять в 10 л води і поливають по 1 л під кожен кущ. Йод і бор підвищує цукристість плодів, сприяють швидкому дозріванню і поліпшенню смакових якостей. Використання цього добрива збільшує врожайність та термін зберігання плодів, його також застосовують в якості профілактики від фітофторозу. Кущі томатів отримують додаткове харчування і захист від хвороб.

Підгодівлю з золою треба вносити у вологий ґрунт, щоб уникнути опіків кореневої системи помідорів.Підгодівля № 2: необхідно приготувати розчин з 40 крапель йоду і 10 л теплої води. Йод робить позитивний вплив на дозрівання. Щоб помідори швидше червоніли, проводять позакореневе підживлення, обприскуючи листя, стебла, особливо прикореневу частину, а також плоди.

Підгодівля № 3: В період дозрівання плодів томатів необхідний калій. Гумат калію — органічне добриво, яке своїм впливом покращує смак плодів, збільшує їх розмір і прискорює дозрівання. 10 г гумату калію потрібно розвести у 2 л гарячої води, настояти 2 години, а потім вилити у 200-літрову бочку води. Цим добривом помідори поливають під корінь. Важливо стежити, щоб волога не потрапляла на листя, інакше може розвинутися фітофтора.