На що слід звернути увагу, під час купівлі саджанців. Щоб гарно прижилися та добре родили

Зверніть увагу на декілька порад для купівлі саджанців. Це допоможе вибрати якісну рослину, яка в змозі вкоренитися та перезимувати.

  1. Поцікавтеся у продавця з відкіля їх привезли. Якщо вони з півдня, то можуть не перезимувати. Тому, потрібно подивитися на пагони дерев. Наприклад, пагін у груші повинен бути висотою один метр, а у яблуні шістдесят сантиметрів, не менше. Якщо перед вами не такі саджанці, тоді краще їх не брати. Ще необхідно звертати увагу на гілочки, їх не повинно бути багато. Це означає, що дерево не молоде і йому вже понад 3 роки. Також, подивіться на номерні знаки машини на якій привезли товар. Якщо вони відповідають південному регіону, тоді слід відмовитись від такої покупки.
  2. Плодові дерева слід обирати молоді, бо вони краще вкоріняються. Коли їм вже три або чотири роки, тоді рослини будуть важче приживатися.
  3. Дивіться на зовнішній вигляд саджанців. Вони повинні бути заввишки одного метра, стовбур товщиною 1 см, а коренева система тридцять сантиметрів. Коріння не повинно бути сухим або обрубаним. На стовбурі не повинно бути присутнім листя. Але уважно подивіться на стовбур, на ньому повинний бути шрам, що свідчить про те, що дерево щеплене. Якщо такої ознаки не знайшли, то вам можуть запропонувати придбати звичайну кореневу поросль, яка мало ймовірно порадує вас своїм врожаєм.
  4. Під час купівлі саджанців, не потрібно гнатися за ціною та бігти на ринок. Краще з’їздити у спеціальні розсадники та придбати дерева там. Там фахівці ознайомлять з усіма саджанцями та нададуть повну інформацію про кожний з них. Саджанці можуть бути на вигляд гарними, але при нашому кліматі не вирости.