Найкращі народні засоби, які захистять огірки від хвороб і шкідників.

Чудові народні методи які допоможуть вам зберегти урожай огірків.

Обробка йодом

Обробка огірків йодом дозволяє без використання хімічних препаратів впоратися з наступними проблемами:

  • Прикоренева гнилизна. Подібні збудники живуть в грунті з високим рівнем вологості. Проявляються вони потемнінням коренів, желтением листя і облетанием зав’язей. Борються з нею за допомогою аптечного йоду, який розводять з водою (1:2) і отриманим розчином змащують стебла вище 20 см від поверхні землі. Повторюють процедуру кілька разів.
  • Борошниста роса. Подібні проблеми ліквідовують за допомогою розчину з 10 крапель йоду і 1 л молока. Перераховані компоненти змішують у відрі води. Отриманим складом рясно обприскують огірки і грунт під ними.

Чи знаєте ви? Огірок по ботанічній класифікації відноситься до фруктів і при цьому розглядається як неправдива ягода, по кулінарній – він овоч.

Використання деревної золи

Деревна зола є природним лугом, який робить не лише функції удобрювачів, але і здатна вбивати шкідливі мікроорганізми і комах. Зола-відмінний помічник у боротьбі з різними видами пятнистостей огірків, які з’являються в результаті розмноження бактерій.

Для профілактики рекомендується на ранніх стадіях розвитку мікроорганізмів трохи сбрызнуть листя рослин розчином золи. Подібний розчин і йод для огірків допоможуть загальмувати розвиток борошнистої роси, яка призводить до появи плям і білого нальоту на листі. До того ж усе це дозволить уникнути втручання хімічних препаратів.Для поліпшення прилипання препарату можна додати в розчин господарське мило, на відро води вистачає 50 г мила. Калійні підгодівлі підвищує опірність огірків до попелюхи. Для того, щоб відлякати слимаків і утруднити їх пересування, грунт обробляють золою або сумішшю цієї речовини з тютюновим пилом.

Обприскування часниковим розчином

Настій з часнику результативний не лише проти попелюхи, але і інших шкідників.

Подібний розчин можна готувати двома рецептами:

  • Беруть зубчики часнику в об’ємі, який поміщається в літровій банці. Сполучають їх з 0,5 л очищеної рослинної олії і 30 мл рідкого мила. Часник заздалегідь ретельно подрібнюють. Отриманий склад настоюють 24 години, по витіканню проціджують. Для обприскування беруть 20 мл приготованого розчину і розводять їх в 500 мл води. Ретельно перемішують і обробляють хворі рослини. Для того, щоб не зашкодити рослинам, важливо строго дотримуватися концентрації.

Важливо! Для отримання хорошого і якісного урожаю, навіть невибагливому огірку треба надавати допомогу. Робити це за допомогою народних рецептів або хімічних елементів вирішувати вам.

  • Другий рецепт складається з такої ж кількості часнику, 1 л води і 15 г мила. Часник пропускають через м’ясорубку, висипають у банку об’ємом 2 літри, заливають водою залишок місткості. Потім в закритому виді зберігають в темному місці 12 діб. По витіканню часу проціджують і використовують за призначенням. Перед застосуванням отриманий склад розводять водою, додають невеликий шматочок мила. Для правильної концентрації 50 мл часникового настою розводять у відрі води. Усі ретельно струшують і обприскують рослини.

Проводить такі обприскування можна необхідна кількість разів.

Молочна сироватка

Коли рослини починають хворіти в період збору урожаю, застосовувати хімію не можна. В цей час огірки окрім йоду обробляють ще молоком і продуктами його переробки, наприклад, сироваткою. У її складі є присутніми монокислі бактерії, які пригнічують діяльність збудників грибкових захворювань і насичують рослини корисними речовинами.

Лікувальний склад, який утворюється на листі рослин у вигляді тонкої плівки, оберігає їх від попадання грибкових мікроорганізмів. Проте, недоліком цього засобу є недовгочасність ефекту, тому треба регулярно проводити обробку рослин. Професіонали рекомендують планувати обробку на липень, оскільки саме в цей час огірки найуразливіші. Сироватку не можна використати в нерозбавленому виді.

Перед використанням її обов’язково розводять в однаковій кількості з водою кімнатної температури. Потім нагрівають склад до 25°З і обприскують огірки. Додатково можна додати господарське мило, це допоможе поліпшити прилипання засобу до листя.

Підгодівля рослин розчином коров’яку

При поразці борошнистою росою, яка проявляється у вигляді сіруватого нальоту на усьому кущі і поступово призводить до його загибелі. Перші прояви захворювання можна прибрати за допомогою обробки екологічно чистим добривом-настій коров’яку.Його готують декількома способами :

Беруть певну кількість свіжого гною і заливають такою ж кількістю води. Настоюють добу, по витіканню часу повторно розбавляють вже в пропорції 1:10. Ретельно розмішують і готовим складом поливають міжряддя в розрахунку 10 л добрива на 1 м2. Використовують рідкий гній і сполучають його з водою в співвідношенні 1:4. Залишають в теплому місці на 7 днів. Потім доливають ще воду у кількості 3 порцій і проводять підгодівлю.

Важливо! Додаткова користь від гною полягає в отриманні тепла, яке буде виділено від перепрівання гною. Це позитивно відіб’ється на рості культур.

Йод і зеленка

Огірки раніше часто обробляли зеленкою і йодом. Корисні якості антисептиків проявляються завдяки з’єднанню міді, яка є присутнім в складі. Розчин на основі йоду і зеленки готують так: на відро води додають 10 мл зеленки.

Не варто сподіватися, що в результаті обробки огірки стануть зеленіші, але ось ризик появи захворювань істотно скоротиться. Окрім поливу і обприскування рослини можна захищати від проблем за допомогою змазування стебел йодом або зеленкою, які заздалегідь розводять з водою в пропорції 1:2. Доведено, що усі грибки загинуть вже після другої обробки. Джерело