Народні засоби для підживлення огірків, які реально працюють.

Добрива для підживлення огірків, які можна приготувати самостійно, володіють певною перевагою: їх компоненти ви підбираєте на свій розсуд.

Чим тільки не підгодовують дачники огіркові посадки. У справу йдуть дріжджі, зола, хліб, курячий послід, цибулиння, а також різні настої. І, що найцікавіше, такі підживлення відмінно працюють. Ось кілька перевірених рецептів:

Як підгодувати огірки дріжджами

Одне з дієвих добрив, які можна приготувати в домашніх умовах, це хлібопекарські дріжджі. Одну пачку дріжджів потрібно розчинити в 10 л води і настояти 3 доби в теплому місці. Раз в день підгодівлю слід помішувати, інформує Ukr.Media.

Вносити таке добриво краще всього після поливу огірків. На один кущ має припадати по 0,5 л підгодівлі. Дане добриво не тільки стимулює ріст огірків, але і захищає їх від шкідників. Тільки візьміть на замітку, що таку підгодівлю не слід проводити більше 2-3 разів за сезон.

Щоб дріжджі спрацювали, підгодовувати ними огірки рекомендується після того, як ґрунт на ділянці прогріється

Як підгодувати огірки золою

Деревна зола — не менш цінне добриво для огірків: в ній містяться всі корисні елементи, які так необхідні культурі протягом росту і формування плодів.

Підгодовувати огірки золою можна двома способами:

  • Сухою золою. Нею довільно посипають ґрунт під огірками перед поливом.
  • Настоєм попелу. Для його приготування потрібно змішати попіл з водою і настояти 2 тижні. На 1 л води повинно припадати 2-3 ст. л. золи.

Проводити будь-яку з даних підгодівель можна 5-6 разів за сезон. Норма витрати настою — 0,5 л на один кущ.Склад золи залежить від того, з чого вона отримана. Наприклад, зола з деревини листяних порід багата кальцієм, у золі з кори і соломи більше фосфору, а зола лугової трави відрізняється високим вмістом калію.

Як підгодувати огірки хлібом

Підживлення огірків хлібом — відмінна альтернатива добривам з дріжджів. Щоб приготувати хлібне добриво для позакореневого застосування, слід у відрі води замочити буханець хліба і настояти ніч. Вранці хліб необхідно розім’яти і додати в ємність 10 мл йоду. Далі отриману масу розводять водою з розрахунку 1 л добрива на 10 л води і обприскують ним огірки.

Якщо ж настоювати хліб тиждень в закритому кришкою відрі і в теплому місці, то ви отримаєте хорошу кореневу підгодівлю. Для неї можна використовувати не цілу хлібину, а черстві скоринки, взяті в довільній кількості. Для поливу огірків таку «закваску» розбавляють з водою в співвідношенні 1:3. На один кущик має припадати 0,5 л хлібного добрива.

Поливати добривом огірки можна 1 раз в 5 днів. Починати підживлення варто, коли огірки почнуть утворювати зав’язі. Продовжувати їх можна до самого кінця плодоношення.

Як підгодувати огірки курячим послідом

Попри те що курячий послід — органічне добриво, він містить залізо, мідь, сірку, марганець цинк і кобальт. Тому підгодовувати їм корисно не тільки огірки, але й інші городні і садові культури.

Щоб приготувати настій курячого посліду, необхідно залити органіку водою в пропорції 1:20 і залишити на кілька годин, періодично помішуючи. Далі отриманий розчин потрібно процідити. Після цього він готовий до застосування. Під одну рослину рекомендується вносити близько 0,5 л настою курячого посліду. Використовувати добрива на основі курячого посліду рекомендується 3 рази за сезон: на початку вегетації, під час цвітіння огірків і під час активного плодоношення.

Підживлення огірків цибулевим лушпинням

Добриво з цибулевого лушпиння добре тим, що його можна використовувати як для кореневого, так і для позакореневого підживлення. При цьому обприскування і полив огірків настоєм лушпиння цибулі — це не тільки повноцінне підживлення, але і захист від хвороб.Даний настій готується з 20 г лушпиння і 5 л теплої води. Суміш повинна настоюватися протягом 4 днів, після чого її слід процідити. Така підгодівля корисна не тільки огіркам, але й багатьом іншим овочевим культурам, зокрема, томатам.

Як правильно підгодовувати огірки настоями і відварами

  • Оскільки настої і відвари найчастіше є концентрованими, щоб полити або обприскати огірки, добриво слід розвести водою.
  • Огірки можна поливати двома способами: безпосередньо під корінь і в борозенку, проведену уздовж ряду рослин на відстані 6-7 см від них.
  • За весь сезон цю культуру рекомендується підгодовувати 3-4 рази.

Хороший ріст огірків і їх плодоношення багато в чому залежать від грамотних підживлень. А які добрива для цього використовувати — кожен городник вирішує сам.