Настій кропиви — натуральний спосіб підживи для рослин. Городникам на замітку.

Натуральний спосіб підживи для рослин на основі кропиви.

В час забрудненого повітря, ґрунту, та продуктів варто подбати про власне здоров’я, та здоров’я близьких, використовуючи на своїх ділянках, натуральні засоби для підживи рослин. Замість хімічних добрив дуже добре використовувати, як підживу, настій з кропиви. Можливо, ви вже чули про нього, і навіть робили. Але, як показала практика, не завжди цей настій роблять правильно, тому і ефект для ваших овочів зовсім не такий як ви очікували.

Настій кропиви, як робити правильно.

Нам знадобиться 50 літрова бочка, в яку треба налити два відра води, і наповнити її кропивою, (не потрібно набивати її щільно) і 200-250 грамів цукру (цукор чудова пожива для бактерій, завдяки яким буде бродити кропива)

Всі, напевно знають, що основною натуральною підживою для рослин азот, ним наприклад багатий горох, у сівозміні він займає вагоме місце для збагачення ґрунту азотом. Так от, саме кропива, найбагатшою рослиною по вмісту азоту. Кропива містить і калій і фосфор, але саме азот робить її такою корисною підживою.

Потім потрібно додати якийсь руйнівник, так званий деструктор органіки, можна «Органік-баланс» (60 мл) (або «ЕМ-Байкал» або «Триходермін»).Всі ці препарати дуже добре розкладають органічні залишки.

Заповнюємо бочку водою, трохи залишивши місця для повітря. Це потрібно для того, щоб під час бродіння, і виділення газів, не зірвало кришку з бочки. Для цього потрібно щодня випускати газ, який утворюватиметься у бочці. А саме спочатку, кришка має бути щільно закрита, потім її потрібно відкрити (раз на день) провітрити, перемішати та знову щільно закрити.

Руйнівники органічних залишків прискорюють процес розкладання, і настій буде ефективнішим, ніж при простому бродінні. Крім того, дуже важливу роль грає температура. Чим тепліше, тим краще проходить процес бродіння.

Коли ви, відкривши кришку, відчуєте характерний запах гною, то це буде свідчити про готовність настою для підживи. Беремо 0,2 0,5 л кропив’яного настою розводимо у відрі води і підливаємо наші рослини.

Бажаємо вам гарного врожаю та міцного здоров’я!