Настій з листя кропиви — гарне добриво для овочів. Як правильно удобрювати ним

Багато городників не замислюються над тим, чим же обробляти городні культури на своїй ділянці. Простіше за все придбати ефективні та швидкі хімічні засоби у спеціальній крамниці. Наслідки безпечного використання таких засобів, зазвичай проявляються на маленьких дітях у вигляді різноманітних алергій та отруєнь. А от наші бабусі взагалі нічим таким не користувались, зате врожаї отримували набагато кращі. Використовували вони прості народні засоби для підживлення та в боротьбі з шкідниками й хворобами рослин.

Звичайна кропива, одна з багатьох рослин на основі якої готують різноманітні відвари та настої.Правильний настій кропиви.

Кропива багата азотом, калієм, фосфором та іншими поживними речовинами, тому й вважають її найкориснішою рослиною для підгодівлі рослин.

Приготуйте настій: у 50 літрову бочку налийте 2 відра чистої води, додайте 200-250 грамів цукру, а весь вільний об’єм заповніть подрібненою свіжою кропивою. До цієї суміші додайте 60 мл будь-якого деструктора органічних залишків. Їх зараз дуже багато, наприклад: «ЕМ-Байкал», «Органік-баланс» чи «Триходермін». За допомогою цих препаратів, органіка дуже швидко розкладається.

Бочку долийте водою, але не до самого верху, щоб вся суміш при інтенсивному бродінні не «вискочила» назовні. Час від часу відкривайте кришку, перемішуйте вміст та випускайте гази, які накопичилися.Якщо навколишнє середовище буде зберігатись теплим, процес розкладання буде більш швидким.

Після чергової перевірки настою, буде відчуватись гнійний запах. Це означає, що ваш настій вже готовий для використання. Візьміть 0,2-0,5 літра настою з кропиви, розведіть у 10 літрах води та пролийте свої грядки з городніми культурами.