Натуральні добрива для кімнатних рослин. Щоб довго квітнули та не хворіли.

Здорові та доглянуті квіти із великими, зеленими листками — це говорить про те, що рослинам достатньо приділено уваги та вони своєчасно отримують поживні речовини. Але іноді стається так, що рослини починають хворіти, довго не квітнуть, листя бліде та з’являються на них плями. Щось не так з ними чи дуже сухе повітря взимку або недостатнє освітлення, причин може бути багато. Тому, слід звернутись до порад знаних флористів, які зможуть підказати, як запобігти такій проблемі.

Декілька рекомендацій.

  1. Правильний полив.

Поливайте квіти чистою та відстояною водою. Пам’ятайте! Деякі кімнатні рослини не люблять прямий полив під корінь, він може загнитись й рослина загине. Поливайте тільки в піддон. Періодично, ставте горщик з рослиною у воду, щоб напоїти та субстрат набрався вологою. У воду можете додавати різні мікроелементи для підживлення.

  1. Підживлення цукром.

Цукор являється натуральним добривом для кімнатних рослин. Він розкладається на фруктозу та глюкозу. Глюкоза є тим чудо-добривом, яке дає енергію росту та прискорює процеси життєдіяльності квітів.

Спосіб приготування: розведіть 1 ст. л. цукру в ½ літра чистої води та полийте рослини. Чи посипте під корінь дрібку цукру та добре полийте.  1. Підживлення рициновою олією.

Це ідеальне добриво для кімнатних рослин. Вони дуже швидко ростуть, весь час квітнуть та мають добрий імунітет.

Спосіб приготування: до літра води додайте 1 ч. л. рицинової олії.

  1. Деревний попіл.

Застосовують його для профілактичних заходів від різноманітних хвороб кімнатних рослин.

Спосіб приготування: розведіть у відрі води 100-150 гр. деревного попелу, перемішайте та дайте настоятись добу. Поливати таким розчином рослини можна раз у місяць.

  1. Таблетки аспірину.

Таке добриво збільшує стійкість рослин до різноманітних хвороб, від нього вони добре ростуть та розвиваються.

Спосіб приготування: таблетку аспірину розчиніть у літрі теплої води. Поливайте цим розчином рослини раз на два місяці.

  1. Сік з алое.

Застосовується сік алое як стимулятор росту природного походження. Рослини після поливу цим добривом виростають сильними, гарними та здоровими за дуже короткий термін.

Спосіб приготування: до 1,5 літри теплої води додайте 1 ч. л. соку алое.  1. Розчин молока.

Флористи радять молоком не тільки поливати рослини, а й протирати листя. Розчинивши молоко у воді 1 до 10, за допомогою ватного диска змоченого у цьому розчині добре протріть листя рослини раз у тиждень. Воно буде виглядати здоровим та блискучим.

Окрім підживлення кімнатних рослин добривами не забувайте їх пересаджувати в родючу землю. Якщо ви будете так опікуватись своїми улюбленцями, вони вам віддячать гарним та довгим цвітінням.