Натуральні засоби, які очистять решітку на газовій плиті від нагару та жиру

Нагар — це залишки від продуктів харчування, пилу, жиру. Він утворюється під час теплової обробки на поверхні кухонних приладів та інвентарю у вигляді брудних плям. Якщо не прибиратись, то бруд вкривається плівкою й видалити його стає складніше.

Для цього є спеціальні засоби, за допомогою яких, можна легко впоратися з цією проблемою. В ідеалі потрібно видаляти забруднення після кожного готування їжі.

Багато компонентів є вдома, потрібно дещо докупити і вперед.

  1. Пара. Підходить для багатьох видів матеріалів. За допомогою пари, бруд можна видалити навіть в далеких закутках. Для цього потрібен парогенератор та спеціальний набір щіток.
  2. Мильний розчин. Візьміть просте господарське мило 72%. Потріть на терці та розчиніть в сильно гарячій воді до однорідної густої маси. На брудну решітку з газової плити нанесіть масу з мила та залиште до ранку. Вранці скребком легко відчистьте, промиваючи водою.
  3. Сода. Змішайте теплу воду з содою, щоб вийшла густа кашоподібна суміш. Нанесіть на решітку за допомогою поролону або щіточкою та залиште на 6 годин. Бруд та нагар розчиниться. Відокремте тією ж щіткою, чи скребком та промийте водою.
  4. Меламінова губка. Дуже популярна річ. Недорога, добре видаляє та очищує бруд, не пошкоджує поверхні. Намочіть добре губку водою та натріть забруднену решітку й ділянки нагару. Ефект миттєвий, бруд сам почне розм’якшуватись та відпадати.
  5. Нашатирний спирт. Непогана альтернатива іншим миючим та очисним засобам. Дуже ефективний. Візьміть чималий поліетиленовий пакет та покладіть туди решітку. Вилийте в нього нашатирний спирт. Швидко зафіксуйте краї пакету липучкою та залиште на деякий час. Не знімаючи пакет з решітки потріть решітку через плівку.