Натуральний засіб, який захистить полуницю від шкідників та хвороб

Полуницю на ділянці потрібно добре захищати від шкідників та хвороб. Обробляти, обгортати, прибирати старе й сухе листя, вчасно поливати та підживлювати. От тоді вже можете розраховувати на добрий врожай смачних та соковитих ягід.
Щоб захистити цю культуру від шкідливих комах та різноманітних хвороб, досвідчені садівники рекомендують застосовувати настій кульбаби, часнику та йоду.

Корисна порада.

Обприскайте кущі полуниці теплим настоєм надземної частини кульбаби. Візьміть: 500 грамів кульбаби та 10 літрів води.
Щоб захистити ділянку полуниці від сірої гнилі обприскайте один раз на 10 днів йодним розчином: на 10 літрів води 10 мл йоду.
Допоможе захистити полуничні кущі настій часнику. Додайте 2 свіжі, пропущені через прес головки часнику до 10 л води.Наступні правила по догляду за полуницею:

  1. Весною видаліть з куща полуниці всі старі та сухі частини. Приберіть стару торішню мульчу, в ній зимують шкідники та спори грибів. Якісні та здорові кущі прополіть, прорихліть та підживіть добривом у складі якого є калій та фосфор.
  2. Дотримуйтесь стандартної схеми посадки, 20 см в ряду та 30 см міжряддя. Не допускайте надмірне розростання кущів.
  3. Перед закладкою нової ділянки полуниці, перевірте кожен кущ на присутність личинок та яєць шкідливих комах чи зовнішніх ушкоджень хворобою. Пошкоджені кущі, повністю приберіть з ділянки та спаліть.

Коли будете облаштовувати полуничну плантацію, упевніться, що на ній раніше не росли пасльонові культури. Ґрунт з-під пасльонових рослин, зберігає дуже специфічні хвороби, які можуть передатися полуниці.
Розмістіть грядки полуниці на підвищеній місцині з гарним стоком води, щоб не утворювався надлишок вологи.


Висадіть у міжряддя рослини фітонциди: часник, цибулю, материнку або календулу.

  1. Не проґавте сезон масового зараження рослин слинявками, кліщами, нематодами та ще багатьма паразитами.

Коли листя почало жовкнути, з’явилися на них прожилки, гойдається легеньке павутиння — це означає, що ділянка заселена шкідниками. Негайно проведіть обробку полуниці комплексними засобами від шкідників та хвороб.