Не дайте шкідникам з’їсти вашу капусту. Поради які допоможуть зберегти урожай

Ранні сорти капусти вже готові до прибирання.

А середні та пізні тільки нарощують качани. Якщо ранній урожай виявився не особливо щедрим, то ще не пізно пошаманити з більш пізніми сортами, інформує Ukr.Media.

Майже все, що треба капусті — це часті поливи. Проливні дощі дозволили трохи розслабитися, але через них бурхливо почали рости бур’яни в міжряддях. Поки їх не закрило капустяне листя, треба регулярно проводити прополювання. У посушливу погоду капусту поливають два рази на тиждень. Якщо рослини як слід заливати, то досить і одного разу на тиждень, а при наявності солом’яної мульчі поливи можна проводити і рідше.

Щоб качан виріс вагою 2 кг, капусті треба 200 л води. Але не забувайте і про розпушування. Щоб коріння не відчували кисневого голодування, треба раз у півтора тижня проводити розпушування ґрунту, зазвичай після поливу. Заодно це дозволить розправитися з бур’янами.

Капуста дуже поважає азотні підживлення: аміачна селітра, сечовина, або просто пташиний послід. При наявності регулярної підгодівлі (раз в 1,5-2 тижні) капуста буде швидко набирати вагу. Але не перестарайтеся. При надлишку азоту капуста росте дуже сильно, качани виходять великими, але гнучкими.

Сильно пригальмувати зростання качанів можуть шкідники. Їх у капусти чимало. Найбільш численні — хрестоцвіті блішки. Відлякати їх можна сумішшю золи і вапна-пушонки. Запилення доведеться проводити три-чотири рази з інтервалом у три-чотири дні.До капустяної мухи пізні сорти більш стійкі, так що не лякайтеся, якщо ранні сорти були нею вражені. Але для підстрахування можете внести в ґрунт гранули Мухоїда. Також від неї допомагає підгортання, яке треба провести один-два рази навіть на пізніх сортах. Це знищить відкладені яйця.

Метелики білани капусту не чіпають і живляться тільки нектаром, чого не скажеш про їх гусеницях, які вигризають дірки в листках і вгризаються в качани, псуючи урожай. Їх можна знищити Алатаром або Конфідором. Якщо капусти трохи, то гусениць можна знімати вручну або спробувати змивати шлангом.

Слимаків не поспішайте труїти ядохімікатами. Їх можна знищити, опиливши ґрунт вапном або порошковидним суперфосфатом. Обпилити треба двічі з інтервалом в одну годину. Адже після першого запилення слимаки скидають слиз разом з реагентом, а після другого запилення гинуть. Розставте пастки — склянки з пивом. Особливо приваблює слимаків темне пиво.