Пропонуємо дізнатися, як укрити полуницю на зиму агроволокном так, щоб не було пізно й вона не замерзла та не «зіпріли» її кущі.
Про товщину агроволокна. Всі думають, що чим товще шар, тим краще. Насправді краще два тонких шари, між якими є “повітряна подушка”, яка й захищає культуру від холоду. Воно не гріє, а перешкоджає переохолодженню.
Про висоту. Не варто вкривати полуницю “впритул”, матеріал не повинен притискати її до землі, а потрібно вкладати так, щоб була над рослинами повітряна подушка.
Про ширину та рядки. Ширину підбирайте в залежності від схеми посадки. Садіть в три смуги, дві смуги – широке міжряддя, три смуги – широке міжряддя. Це дає можливість використовувати велику ширину та укрити більше кущів.
Про мульчу з рослинних залишків. Вкрита трохи соломою та кукурудзою грядка полуниці, а поверх агроволокном не принесла, в підсумку, гарного результату. Частина кущів підіпріли, захворіли та пропали. Тому, потрібно використовувати рослинну мульчу або шар агроволокна.
Про терміни. Накривають грядку полуниці з приходом стійких заморозків, при мінусових температурах. Чітких рекомендацій немає, бо все залежить від клімату та регіону. Орієнтовно вночі до -6…-8°С, вдень без тривалого підвищення температури до плюсових. А ось при плюсовій температурі вдень та нічних заморозках вкривати рано, бо можливе підпрівання кущів при підвищенні температури. Утворився конденсат на агроволокні – шлях до гнилі, хвороб та загниванню коренів.