Дуже мудрі слова які сказав Ісус Христос про Щастя! Прочитайте, ви багато переосмислите

Часто люди думають, що можна стати щасливим, отримавши якесь задоволення.

Але задоволення не дорівнює щастю, іноді після задоволення залишається порожнеча. Як шукати за правдивим щастям?

А щастя насправді – на горі блаженств: осягнути ті блаженства, про які говорив Ісус.

Блаженні вбогі духом…

Що є вбогість духом? Бути вбогим духом – це бути вільним, вільним від усіх тимчасових і матеріальних речей.
Людина, яка не покладається на багатство, що є її запевненням майбутнього, є убогою духом.
Господь дав нам багато засобів, якими можемо користуватись. Але вони не є самоціллю. Ми приходимо нагі – і йдемо нагі. І щораз прагнучи більше і більше, ми втрачаємо найголовніше.
Часто в людей, які думають, що їм усе під силу, які не зважають на інших у своєму прагненні до збагачення, трапляється так, що є все, а немає сім’ї, злагоди, розуміння.
Чи варто купляти телефон останньої моделі на гроші в кредит? Мабуть, ні. Але чому багато людей чинить саме так? Бо часто це спроба виправити якусь рану минулого, дитинства, коли не було змоги щось мати або ж прагнення надати собі статусності через річ. Але речі ніколи не зроблять людину багатою.

Блаженні тихі…

Що означає бути тихим? Бути жертвою, постійно змовчуючи, упосліджуючи себе? Ні, бути тихим – це вміти висловлювати свої почуття та емоції правильно – спокійно із гідністю Божої дитини.
Віднайти у собі лагідність і спокій, щоби так ставитись до ближніх.

Блаженні засмучені…

Християнство не є усмішкою від рота до рота. Смуток також присутній в людському житті і це також нормальне пережиття, нормальна емоція. Ми переживаємо біль, втрати, нормально посумувати. поплакати. Цей час проходить. Бути християнином – це бути щирим, не надягати маску радості, коли насправді сумно, коли померла близька людина. Деколи людина, виплакуючи сльози, зцілюється.
В церковній традиції є жалобні богослужіння, які супроводжують людину в її переживаннях.

Голодні і спраглі справедливості…

Якщо людина справді шукає правди – матиме насичення. Що таке залежності? Це обман, фальшивка, щоби отримати те, що хоче, тут і зараз. Наркотики, алкоголь, комп’ютерні ігри…
Сенс життя – дуже важлива річ. За щоденними гонками ми не бачимо, а куди ж ідемо? Не бачимо усмішок наших рідних.
Задумаймось, для чого ми робимо те, що робимо. Чи роблять наші справи нас щасливими?

Блаженні милосердні…

Бути милого серця – щиро бажати іншому добра, а не обговорювати. Хоча й сьогодні спілкування дуже мало: сусіди живуть поруч, а не знають одне одного.
Милосердя – вміти давати і вміти прощати. Усі ми – не без гріха. Прощення – це чудовий засіб, який скріплює, навіть ті стосунки, які здаються розбитими. В японській традиції розбите горнятко спаюють золотом. Прощення і є тим золотом, яке робить наші стосунки лише кращими і міцінішими.

Блаженні чисті серцем

Бути чистим, відкрити, відвертим – без масок. Наше життя сьогодні виглядає на маскарад масок: ця для дітей, дружини, шефа, друзів, колег.
Маска ніколи не закриває очей. Які би ми маски не одягали – слід дивитись одне одному в очі. Це те, що нам так потрібно, і про що ми так часто забуваємо.
Пильнуй своє серце – заглянь, а що там всередині? Купи мотлоху? Без чистого серця немає любові, в якій ми єднаємось одні з одними.

Блаженні миротворці

Мир – це найперший дар воскреслого Христа. Коли людина перестає воювати сама з собою, починає любити себе і бачити прекрасне в собі – вона має мир і може ним ділитись.
Миру потребують наші сім’ї, бо у сімейних війнах ніколи немає переможців. Краще взятися за руки і повторити: Ти мені не ворог!

Підготувала Тетяна Трачук