Ніколи не лякайте дітей тим, що Святий Миколай не прийде!

Кожна дитина з нетерпінням чекає візиту Святого Миколая. Цей чарівний образ наповнює їхні серця надією та вірою в здійснення найзаповітніших мрій. Але багато з батьків теж дуже задоволені, бо можуть скорегувати збій в дисципліні. І при найменшій провині з боку дитини, відмінити довгоочікуваний прихід Миколая

Батьки шантажисти.

Батьки не в змозі знайти спільну мову з дитиною та починають її шантажувати. За підказкою близьких або знайомих, з власного гіркого досвіду чи самостійно прийшовши до такого підлого та інфантильного рішення. Вони вимагають ідеального послухання та виконання всіх вимог, не даючи дитині права на самостійне рішення та вибір. Батьки погрожують малечі, що якщо вони будуть, на їхню думку, погано себе поводити, то довгоочікувані чари не здійсняться, святий не прийде та не подарує подарунок. І це відноситься не тільки до Миколая, а й інших святих. Найжахливіше це погрожувати, що Ісус ніколи до тебе не прийде.

Духовне насильство.

Кожна дитина заслуговує на правду, а чує з вуст батьків тільки брехню. Як може сформуватись здорова психіка у дитини, якщо говорити їй такі речі як «Я тебе більше не буду любити», « Я піду і покину тебе назавжди». Не говорячи вже, що для таких мерзенних висловів використовують образ Бога та святості. Такими вчинками батьки деградують, хоча нормальна та психічно здорова людина не буде опускатись до такої поведінки.

Відмова від любові.

Дитина повністю залежить від дорослих, не тільки фізично, але і психологічно. В важкий момент, коли малеча не може впоратися зі своїми негативними емоціями, їй потрібні спокійні батьки. А в результаті чує такі вислови як: «Я тебе зараз тут покину і не повернуся», «Я тебе зараз віддам комусь», «Дитячий будинок тебе вже зачекався», «Ти мені більше не потрібна, знайду собі слухняну дитину в іншому місці». Це шокує та руйнує психіку, бо бути залишеним найдорожчою людиною — це кінець світу.

Не можна лякати дітей!

Така форма виховання породжує невпевненість в собі, недовіру, слабкість характеру, погану поведінку, схильність до суїциду та багато іншого. Замість допомоги дитині реалізуватися та розвинути свої здібності, батьки нав’язують вигідну для себе поведінку.

Завдяки підтримці, любові та присутності найдорожчих, малеча вчиться боротися з негативними ситуаціями та емоціями в своєму житті. Це побудує міцний зв’язок між ними та плідну співпрацю.