Обрізання кущів малини та смородини на весні. Як правильно це робити.

Дорослий кущ порічки може формувати до 18-22 скелетних гілок різного віку. Добрий урожай з них можна збирати на протязі 4-5 років, а якщо землю навколо куща регулярно підживлювати то й 7-8 років.

Щоб мати гарний урожай потрібно регулярно видаляти старі, хворі, поламані скелетні гілки, а на їх місце залишати однорічні, молоді, добре розвинені прикореневі пагони.

  1. Аґрус.

Кущі аґрусу можуть формувати скелетні гілки 18-25 штук різного віку. Кущ дуже довго плодоносить, аж 7-8 років без заміни.

Видаляють поламані, старі, пошкоджені хворобою гілки аґрусу та залишають молодий, однорічний, прикореневий приріст.

Коли кущі смородини та аґрусу дуже старі, вони дають незначний й дрібний урожай. Тому, його потрібно обновити.



Спочатку видаліть, біля самого ґрунту, 2/3 старих та слабих гілок. За літній сезон кущ відгонить чимало молодих прикореневих пагонів. Залишіть тільки ті, що потрібні для формування скелетних гілок, все інше потрібно вирізати. На наступний рік потрібно вирізати всі старі гілки повністю. Знову за сезон відростуть нові, з який також потрібно відібрати найкращі. Таким чином, омолоджені кущі будуть плодоносити ще багато років та давати добрі урожаї.

  1. Малина.

Малинові зарості теж періодично потрібно „розчищати”.  Малиновий кущ плодоносить на другий рік, а потім надземна частина його відмирає. Тому, регулярне розрідження та видалення сухих пагонів потрібно проводити регулярно. Малина дуже багато дає за сезон приросту, але залишати всі пагони немає сенсу. Бо вони ослаблюють кущ, врожаю можна не отримати або дуже мало.



Малину можна вирощувати двома способами: кущем та стрічкою.

  • Кущовий спосіб. Залишають 8-12 гарно сформованих молодих однорічних пагонів, всі інші на протязі літа нещадно вирізають. На другий рік кущ дасть добрий урожай.
  • Стрічковий спосіб. При цьому способі створюється суцільна стрічка із кореневих пагонів та пагонів заміщення. Стрічка ця має бути шириною 60-70 см. На одному метрі в довжину повинно бути не більше 15-16 молодих пагонів. На протязі всього періоду росту, всі інші пагони, які відростають потрібно видаляти. На другий рік, як тільки врожай буде зібраний, відразу всі пагони вирізають при землі. Їх потрібно винести з грядки та спалити. Нові пагони відростуть за літо, з який знову потрібно сформувати стрічку. Навесні, як тільки розтанув сніг, потрібно провести пасинкування гілок малини. Для цього, приблизно 15 см верхівки пагонів зрізають. Це дасть відрости та розвинутись боковим плодовим гілкам малини.