Обрізання винограду восени, коли і як правильно це робити.

Щорічна обрізка винограду утримує баланс між врожаєм, який сформується в цьому році та плодоношенням в наступному.

Під час цієї процедури формують плодову ланку, яка складається з двох однорічних пагонів. Один обрізають для плодоношення 6-10 бруньок, а другий для заміщення 2-4 бруньки. Завдяки такому методу садівники отримують гарний врожай, а бруньки на пагоні заміщення дадуть здорові стрілки.

Також, таким методом формуються невеличкі кущі, які розміщені біля основи. Головне обрізати так, щоб плодовий пагін був звернений всередину, а замісний назовні.

Якщо замісний пагін не дав молодих стрілок, то для заміщення беруть найнижчий з плодового. Рукав збільшуються всього на 10 см за рік і набагато раніше відімре.

Якщо під час обрізання помітили, що рукав постарів, то його замінюють молодими лозами з основи куща, обрізаючи їх довжиною до 70 см. Вони накопичують поживні речовини і слугують провідниками для живлення інших частин нового рукава.

Недоліки обрізки восени.

Після осінньої обрізки, знижується захист перед хворобами та зимовими морозами. В цьому випадку залишають запас додаткових бруньок, на випадок відмороження або зопріння.Недоліки обрізки навесні.

Для такої обрізки потрібно вдало підібрати час. Бо під час холодів лоза ще крихка, а якщо спізнитися, бруньки вже прокинуться від зимової сплячки.

Кожен обирає той спосіб, який для нього найзручніший та найвдаліший.

Зробіть обрізку вчасно та правильно і виноград винагородить щедрим врожаєм.