Обрізка сливи в кінці листопада. Головні секрети великого врожаю

Кінець літа та початок осені дарує врожай соковитих слив. Великий врожай залежить від того, як доглядають за деревом. Своєчасна та правильна обрізка та захист від шкідників — це все, що обов’язково потрібно зробити.

Обрізку проводять в три етапи — навесні, влітку та восени. Слива є природним антиоксидантом. При вживанні плодів виводяться токсини та знижується ризик захворювання на рак. В сливі багато корисних вітамінів та речовин. Фрукт корисний для серця, а також, він знижує рівень холестерину. Слива має позитивний вплив на печінку та на роботу травного тракту.

Обрізка слив восени.

Восени проводиться омолоджувальна обрізка. Сливові дерева швидко загущуються. Плоди з’являються на гілках 2-3 років. Тому, на 4-5 році потрібно проводити омолоджувальну обрізку.

Варто починати тоді, коли листя повністю опаде. Обрізку слід встигнути провести до заморозків. В іншому випадку дереву не вистачить часу на відновлення.

Правила обрізки.

Головна мета – це сформувати крону та видалити старі, загущені гілки. Це потрібно для того, щоб сонячне світло рівномірно освітлювало всі частини дерева. Тоді слива буде здоровою та гарною.

Обрізка проводиться за допомогою гострого та знезараженого інструменту — секатора, гілкоріза, садового ножа та садової ножівки. Після обрізки слід обробити місця зрізів садовим варом або розчином мідного купоросу.

Уважно огляньте дерево, видаліть сухі та хворі гілки. Пагони, що швидко ростуть, потрібно обрізати на 2/3. Молоді сливи слід вкоротити на 1/3, якщо обрізка проводиться вперше. Прорідіть крону та зробіть її правильної форми. Під час формування краще обирати форму чаші. Для цього залиште декілька основних скелетних гілок, що ростуть від стовбура під кутом 120 градусів. Між ними повинна залишатися відстань 0,5 м. Зрізані гілки та листя зберіть й спаліть.

Обрізку відростків проводять в 2 або більше етапів. Востаннє це потрібно зробити за 2-3 тижні до настання заморозків.

Обрізка сливи в кінці листопада. Головні секрети великого врожаю