Обрізка смородини: як правильно це робити, щоб кущ гарно розростався

Навесні смородина прокидається та потрібно вчасно провести обрізку кущів. Необхідно це встигнути до початку сокоруху.

Обрізка.

Санітарна обрізка смородини проводиться, щоб зміцнити кущі перед початком цвітіння та плодоношення. Слід прибрати частину пагонів, щоб рослина не витрачала на них свої сили. Не забудьте оглянути кущі на наявність хвороб або шкідливих комах. Обрізка проводиться до набухання бруньок та сокоруху. Терміни обрізки залежать від регіону, в якому вирощується смородина. Зазвичай це перша половина березня. Спочатку приберіть під кущами сніг, бур’яни, мульчу, розпушіть ґрунт, а вже потім приступайте до обрізки.

Правила обрізки.

Умови догляду за чорною, червоною та білою смородиною однакові. Однак, обрізка чорної смородини навесні відрізняється.

Обрізка чорної смородини.

Обрізайте кущі за допомогою гострого та чистого секатора. Слід позбутися від сухих, зламаних, кривих та підмерзлих, темно-коричневих пагонів, тонких й хворих гілок, що загущають крону.

Потім переходьте до формування куща. Вкоротіть однорічні пагони на 10 см. На дво-чотирирічних пагонах залиште по 7 бруньок.

Обрізка червоної та білої смородини.

Червону та білу смородину не потрібно так ретельно обрізати, бо вона дає врожай впродовж 8 років. Тому, залиште на рослинах молоді та старіші пагони. Видаліть лише надто старі та хворі гілки.

Приділіть увагу брунькам на всіх сортах смородини. Якщо вони дивні та набряклі, значить вони вражені бруньковим кліщем. Починати боротьбу з ним потрібно в січні-лютому. Якщо цього не зробили, потрібно відщипнути уражені бруньки, щоб шкідники не вишли на волю.

При обрізці зверніть увагу на серцевину зрізання гілки. Вона повинна бути зеленого кольору. Якщо вона має темне забарвлення, значить кущ уражений смородинною скляницею. Якщо всередині гілки отвір з трухою, кущ страждає від личинок златки. В такому випадку проведіть обробку проти шкідників. Зрізані гілки та бруньки спаліть.