Обробка саду восени від хвороб та шкідників. Яким саме розчином це краще робити

Щоб сад завжди був здоровим та гарно плодоносив, його потрібно обробити одним чудо-засобом. Проводити процедуру необхідно на початку вересня – це підготує сад до зими, зробить рослини більш стійкими до морозів, хвороб та шкідників.

Чим обробити сад восени?

Восени сад потрібно обробляти бордоською сумішшю. Цей засіб містить сірчану кислоту й вапно, які мають антибактеріальні та антисептичні властивості. Тому, обробка цим фунгіцидом захистить всі рослини від багатьох грибкових захворювань, в тому числі від плодової гнилі, парші та фітофторозу.

Крім того, бордоська суміш захищає сад від багатьох шкідників, наприклад, жовтої пави та мідниці, які можуть завдати шкоди рослинам.

Обробка гілок та стовбурів бордоською сумішшю запобігає розповсюдженню інфекцій на кущах й деревах.

Як правильно обробляти сад?

Обробку саду потрібно проводити в суху, безвітряну погоду. Вибравши день, бордоську суміш необхідно розвести згідно з інструкцією, яка вказана на упаковці та обприскати гілки й стовбури всіх рослин, які ростуть в саду.

Які рослини можна обробляти бордоською сумішшю?

Бордоською сумішшю можна обробляти яблуні, виноград, груші та інші плодові дерева. Також, цей фунгіцид можна використовувати для профілактичної обробки ягід та багаторічних рослин, наприклад, троянд.

Для обробки плодових дерев слід використовувати 1,5% розчин бордоської рідини. Для обприскування квітів та ягід — 1% розчин. Після розведення бордоської суміші, отриманий розчин потрібно, обов’язково, процідити через марлю, складену в кілька шарів та відразу використовувати за призначенням.

Важливо, під час обробки саду, дотримуватись техніки безпеки при роботі з хімічними засобами.