Осінній догляд за трояндами. Що потрібно зробити, щоб вони гарно квітнули у наступному році

Підготовка троянд до зимування повинна проводитися обов’язково в травні місяці. Це допоможе рослині легко пережити підступну весну, сувору зиму й затяжну осінь.

Пропонуємо розглянути основні аспекти ефективного догляду за трояндами:

  1. Проводити укриття троянд слід у тому випадку, коли земля вже добре підморозиться. Троянда вважається холодостійкою рослиною, тому передчасне укриття може нашкодити їй.
  2. Особливої уваги потребує процес пригинання стебла квітів. Рекомендується проводити цей захід у вересні місяці. Фіксують стебла за допомогою шпагату й кілочка пучком в кілька підходів. Для більш ефективної фіксації потрібно встромити шампур до основи куща під кутом.
  3. Не допускається рання обрізка пагонів, бо можна спровокувати появу молодих пагонів. Після обрізання їх необхідно змастити зеленкою або намастити садовим варом.
  4. Використовуйте для підв’язки троянд лише хороший поліпропіленовий шпагат, бо природна мотузка швидко загниває й набирає зайвої вологості.
  5. Забороняється укривати троянди з листвою. Необхідно видалити листя, бо в укритій троянді з зеленню обов’язково активізуються інфекційні процеси.
  6. Підгортати кущі троянди потрібно за умови сухої погоди й без вологості в ґрунті. Суміш для підгортання повинна мати у своєму складі визрілий сухий компост з піском й торфом.
  7. Підгортати кущі троянди потрібно сухим дубовим листям та покрити зверху плівкою.
  8. В процесі укладання гілок троянди на землю, потрібно підкласти товстий пінопласт або скористатися пластиковими пляшками.
  9. Для вкриття троян рекомендується обрати щільний лутрасил на тонких дугах.
  10. Рекомендується звільняти троянди від укриття навесні поступово й прикривати від яскравих променів сонця, щоб не спровокувати передчасне пробудження нирок.




Дотримуючись цих простих рекомендацій, кожна господиня зможе підготувати троянди до кліматичних сезонних змін та зберегти їх здоровий й привабливий вигляд.