Осінній догляд за трояндою: чого не варто робити, щоб не нашкодити

На питання «Коли починати готувати троянди до зимівлі» відповідь повинна бути завжди одна — «в травні»!

Адже тільки здорові, сильні і доглянуті рослини здатні протистояти складним умовам похмурої затяжної осені, суворої зими і підступної весни. Кожен вирішує проблему з укриттям рослин по-своєму, спираючись на свій досвід і поради досвідчених квітникарів. Вашій увазі — декілька пунктів підготовки троянд до зими — чого ні в якому разі робити не можна!

Поспішати з укриттям троянд

Перші заморозки — ще не привід одразу вкривати кущі троянд. Ці рослини досить холодостійкі. Необхідно дочекатися припинення дощів та встановлення мінусових температур. Вкривати троянди варто за підмерзлою землею, але готувати їх до укриття, звичайно, потрібно починати заздалегідь, інформує Ukr.Media.

Пригинати гілки троянд в морозну погоду

Морози роблять стебла троянд крихкими, кора на зламі тріскається, і ці ранки стають «воротами» для інфекції.

Тому пригинати троянди слід починати ще у середині вересня. Великі пагони зручніше гнути пучком в кілька прийомів, фіксуючи за допомогою шпагату та кілочка (замість нього легко можете використовувати навіть сталеві шашличні шампури — вони міцні, довговічні, легко встромляються в землю і мають зверху гачок-петлю для кріплення мотузки). Для більш надійної фіксації кілочок (шампур) можна встромити до основи куща під кутом.

Обрізати недозрілі пагони занадто рано

Поки досить тепло, таким раннім обрізанням ви лише спровокуєте утворення нових пагонів. Тонкі гілки після обрізки необхідно обробити хоча б зеленкою, а зрізи на товстих — замазати садовим варом.Залишати листя на стеблах троянд

Залишати на кущах троянд навіть здорове на вигляд листя категорично не можна — в залишеної зелені перед укриттям активізуються всі інфекційні процеси.

Підгортати кущі троянд в сиру погоду і вологим ґрунтом

У разі постійної сирої погоди підгортання троянд навіть сухою сумішшю в підсумку буде безглуздим. Робити це можна тільки у разі погожої осені з легким морозцем, коли ґрунт на ділянці сухий. Важливий і склад суміші для обгортання — варто виключити тирсу, чистий пісок і торф (сильно злежуються і набирають вологу). Кращий варіант — суха пухка суміш з визрілого компосту з піском і торфом.

Підгрібати до кущів троянд опале з них листя

Опале листя не підходить для осіннього підгортання — з величезною часткою ймовірності вона стане джерелом інфекції. А ось засипка куща сухим дубовим листом з укриттям зверху плівкою цілком прийнятна.

Укладати гілки плетистих троянд прямо на землю

Дуже важливо, щоб під гілками плетистих троянд, які ви ведете на зимівлю, було сухо. Тому не можна розташовувати їх прямо на землі. Стелити під батоги плівку теж не варто — навесні вони опиняться «в калюжі». Краще всього використовувати для підкладки товстий пінопласт або «поміст» з покладених в ряд порожніх пластикових пляшок — і сухо, і мишам не по зубах.

Вкривати троянди руберойдом або поліетиленом

Під вагою снігу такі гнучкі матеріали, як руберойд або плівка, обов’язково провиснуть і можуть пошкодити кущі. До того ж під ними укриття не провітрюється, але ж саме наявність повітря — найважливіший фактор для хорошої зимівлі троянд. Набагато надійніше в цьому плані щільний лутрасил на тонких дугах.

Також не можна вкривати троянди на зимівлю металевими відрами або баками — вони будуть акумулювати холод.

Взимку бажано підсипати сніг до прихованих кущів, але ні в якому разі не можна для цих цілей збирати його з периферії посадок.Поспішати навесні з розкриттям троянд

Розкривати троянди навесні слід поступово. Не забувайте також обов’язково притіняти розкриті кущі від яскравого весняного сонця, щоб не почалося передчасне бурхливе пробудження бруньок.