Осіння обрізка трояндових кущів. Як правильно це робити, щоб не зашкодити

Троянди – це надзвичайно гарні та ароматні квіти, якими прикрашають сади, клумби, парки, сквери, балкони й присадибні ділянки. Для того, щоб троянди рясно цвіли кожен рік, були здоровими та не хворіли, за ними потрібно правильно доглядати, а також, своєчасно обрізати.

Обрізка – це одна із найважливіших процедур, яку обов’язково потрібно провести у вересні місяці.

Пропонуємо дізнатися, для чого потрібно обрізати кущі троянд та як це правильно робити.

Осіння обрізка трояндових кущів.

Квітникарі-початківці не завжди проводять осінню обрізку трояндових кущів, а дарма. Так, ця процедура дійсно є необов’язковою, проте дуже корисною для рослини. Завдяки осінньому обрізанню можна зберегти та сформувати кущ троянди, що дуже важливо перед більш важливою весняною обрізкою. Ця процедура допомагає очистити троянди від старих, хворих, пошкоджених та сухих гілок, що в свою чергу стимулює зростання нових, молодих гілок для наступного цвітіння.

Правильна обрізка трояндових кущів.

Обрізати трояндові кущі потрібно продезінфікованими та гострими ножицями. Необхідно обрізати мертву деревину, занадто тонкі, хворі, слабкі, гнилі, пошкоджені та старі гілки. Якщо цього не зробити, кущі троянд просто зіпсуються в зимовий період та можуть заразити сусідні рослини.

Не слід забувати й про мертве листя, що знаходиться біля основи – його теж слід прибрати. Однак, не варто їх викидати у компостну купу, бо таке листя є переносником різних хвороб.

Далі, очищений трояндовий кущ потрібно зменшити у розмірі, тобто прибрати невелику довжину гілок. При бажанні, можна залишити довжину гілок, але тоді їх слід розрізати навпіл. Необхідно залишити тільки найсильніші гілки й обрізати їх по діагоналі на 1 см. вище за бруньки.