Основні заповіді, яких слід дотримуватися на протязі всього посту.

  1. Просте харчування.

Під час великого посту потрібно дотримуватись корисного та простого харчування з виключанням м’яса, риби, яєць й молочних продуктів. Не дотримуватись посту можуть діти, вагітні, годуючі матері та хворі люди. Головним правилом є не тільки вживання пісних страв, але й не переїдати. Харчування під час посту повинно приносити легкість. Ще одним правилом є вживання простих продуктів, а не заморських делікатесів, які коштують дуже дорого.

  1. Скажіть ні своїм залежностям.

Такі негативні звички як паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин, перегляд телесеріалів й обмовини інших людей, руйнують наш духовний стан. Тому, під час посту відмовтеся від своїх залежностей. Це очистить вас духовно.

  1. Регулярні молитви.

Головною заповіддю Великого посту є регулярне читання молитов. Виділіть в своєму перенасиченому житті по 10 хвилин на ранкову та вечірню молитви. Які саме, ви можете вибрати самостійно. Наприклад, Псалтир, додавши коротку молитву святого Єфрема Сирина.

  1. Читати писання.

У Великий піст православна церква під час служби читає три величні книги – це Буття, Притчі та пророка Ісаї. Кожен благочестивий вірянин повинен кожного дня усамітнюватись з Євангеліє та після читання подумати над прочитаним. Навіть якщо ви вже читали святе писання, потрібно кожного року перечитувати, бо наш мозок має здатність забувати.

  1. Відвідувати Божественну службу.

Під час Великого посту потрібно відвідати хоча б декілька Богослужінь. Святі отці рекомендують побувати на читанні Великого покаянного святого Андрія Критського та Літургії Передосвячених Дарів, а після причаститися. Ці читання періодично повторюються, тому, кожен за бажанням зможе їх відвідати. Найважливіша присутність у церкві в Страсні дні,  починаючи з вечора Чистого четверга.

  1. Звільніть розум від важких думок.

В цей важливий час варто зменшити перегляд телевізора та відвідування різних сайтів й форумів з інтернету. Найкращим рішенням для звільнення розуму від негативної інформації та думок, це прочитання доброї книги або Святого письма.

  1. Зробити добру справу.

У піст необхідно робити добро. Дотримуючись заповідей у вас звільниться час для добрих справ. Їх може бути небагато, але найголовніше ваше відношення та бажання зробити те, про що вже давно думаєте. Наприклад, зібрати непотрібні речі та віднести в притулок, допомогти дитячому будинку, приготувати смачну вечерю родині, приділити достатньо уваги дітям або змайструвати годівницю для птахів.

До заповідей та посту необхідно ставитися серйозно, бо в цей час потрібно приймати рішення та докладати зусилля.