Молитва до святої мучениці Фотини (Світлани), яку промовляють 2 квітня

До Святої Фотинії звертаються у будь-яких життєвих потребах: хворобах, сімейні негаразди, несприятливих матеріальних обставин, коли зовсім немає коштів для існування, перед поїздкою — свята допомагає уникнути проблем в дорозі. Мандрівники, які вирушають відпочивати на море, замовляють молебень Фотинії, щоб не сталося біди на воді.

Молитва до Святої мучениці Фотини (Світлани).

О, Свята мучениця Фотина. Безмірно любов’ю до Христа окриляема, мужність, терпіння і силу велику з розташованими з тобою сестрами, синами і освіченими тобою явила єси.

Евангилие Христове з відвагою проповідувала, і явився тобі і всім, з тобою колишнім, Христос, і всіх на майбутні муки зміцнив і втішив.

У Рим прийшовши і безбоязно Христа сповідатися в темницю укладена биша, і многія борошна претерпеша, в колодязь кинута, душу свою Господу зрадила єси.

Почуй нас свята Фотина, духовною красою засяє і людей невпинно і неумолкаемо, в темниці і в містах, віру в Христа повчати.

Почуй нас!, Дивлячись на нас грішних і благодаттю Христовою зціли болящих і пропасницею, та не покропить їх дощ гріховний, але в здоров’ї душевному і тілесному Зроду-віку не ослабну в добрих справах проведуть і прославлять Владику всіх, Отця щедрот, Бога Міластівого, в усі віки. Амінь.