Озимий часник виростає дрібним? Головні причини, про які варто знати усім городникам.

Перераховуємо можливі причини із-за яких часник виявився дрібним.

На дворі початок серпня, а значить, зимовий часник в один із погожих днів минулого чи позаминулого тижня був вже прибраний. Саме час підбити підсумки довгої епопеї, що розпочалася ще в другій половині жовтня минулого року, інформує Ukr.Media.

Якщо зібрані головки вийшли дрібними, з малою кількістю зубків, значить, потрібно зробити певні висновки, щоб по можливості виключити допущені помилки надалі.

Основні причини дрібних головок озимого часнику:

Виродження. У випадку з часником посадковий матеріал важливо періодично оновлювати. Саме для цього (і для контролю дозрівання) дачники обов’язково залишають недоторканими кілька часникових стрілок в різних частинах грядки.

Хвороби. Якщо пір’я масово пожовкло і пожухло вже в першій половині червня, а також стало помітно відставати в розвитку, ймовірно, що ваш часник захворів грибковим захворюванням. Повністю вилікувати заражені рослини, а разом з цим і врятувати майбутній урожай, навряд чи вийде. Тут важливі саме профілактичні обробки фунгіцидами, поки часник виглядає здоровим. Також не забувайте дотримуватися сівозміни і не садіть зубки з року в рік на одному і тому ж місці.Шкідники. Поласувати тими або іншими частинами часнику люблять багато комах. Серед свідомих рецидивістів можна виділити відому цибульну муху, стеблових нематод, кореневих кліщів, цибулинна моль і багато інших. Перед початком боротьби важливо точно визначити шкідника і тільки після цього підібрати найбільш ефективний препарат.

Кислий ґрунт. Часник — та культура, яка володіє підвищеною чутливістю до кислотності ґрунту. Для нормалізації ситуації з осені (до посадки зубчиків) внесіть вапно-пушонку або крейду на ділянки, де планується посадка даної культури.

Погода. У випадку з часником важливо і наявність сніжної зими, і відсутність сильних поворотних заморозків навесні, і нормальне літо (в міру тепле і з помірною кількістю опадів).

Поганий посадковий матеріал. Хочете отримати великий часник? Тоді восени садіть великі зубки, які є в арсеналі. Ні в якому разі не частіть, адже великі головки не терплять тісноти. Також для їх наливу важливо, щоб навколишня земля була досить пухкою, а не щільною, як засохла глина.

Нестача добрив. Як тільки навесні зійде сніг, не відкладаючи, підгодуйте сходи аміачною селітрою або сечовиною з розрахунку 50 г на 1 м². З приходом літа внесіть просіяну деревну золу, подвійний суперфосфат і сульфат калію. Останні 2 інгредієнти по 30 г на 1 м².Полив. Для нарощення великих головок часник треба регулярно рясно поливати аж до початку липня. Особливо це правило справедливо, якщо кінець весни і початок літа видалися сухими і спекотними.

Озимий часник виростає дрібним? Головні причини, про які варто знати усім городникам.