П’ять засобів, які прискорюють ріст розсади, та роблять її міцною

Іноді розсада може перестати рости на певному етапі розвитку або насіння не сходить. Виправити це можна різними способами.

Прогрійте ґрунт.

Щоб прискорити схожість та ріст насіння, підігрійте ґрунт. Для цього знадобляться спеціальні теплові мати, що забезпечують оптимальний рівень температури для проростання насіння й розвитку розсади. Температура ґрунту важливіша за температуру повітря. Якщо розсада стоїть на підвіконні, ґрунт може бути холодним. За відсутності матів, прокладіть між підвіконням та горщиками з розсадою тканину або пінопласт.

Освітлення.

Розсаду потрібно забезпечити додатковим освітленням, особливо якщо вона росте в приміщенні. Поставте фітолампи, які допомагають рослинам активно рости та розвиватися, бо вони потребують природних умов й тривалого світлового дня.

Підживлення фітогормонами.

Ауксини та цитокініни допоможуть прискорити розвиток розсади. Використовуйте спеціальні добрива або природні джерела фітогормонів. Наприклад, настій кропиви.

Температурний режим.

Підтримуйте оптимальний рівень температури. Вдень повинно бути тепліше, ніж вночі. Щоб помідори, перці, баклажани, огірки та кабачки добре розвивалися, денна температура повітря має становити 17 градусів тепла.

Мікроелементи.

Не забувайте про мікроелементи, що забезпечують здоровий розвиток розсади. До них належать залізо, цинк та мідь.

При дотриманні простих порад, розсада буде рости в оптимальних для неї умовах. Правильно доглядайте, регулярно поливайте та підживлюйте розсаду, щоб отримати гарний врожай в майбутньому сезоні.

П’ять засобів, які прискорюють ріст розсади, та роблять її міцною