Пасха цього року буде дуже пізно: якого числа будемо святкувати Воскресіння Христове

Великдень 2024 – один з найважливіших церковних свят, в який ми згадуємо чудове воскресіння Ісуса після його страти і вознесіння його на небеса. На Великдень в Україні прийнято пекти паски з білою глазур’ю і фарбувати курячі яйця в різні кольори.

Великдень – перехідне свято, дата якого залежить від місячного календаря, але він завжди відзначається в неділю. Перед Великоднем віруючі очищають тіло, дотримуючи суворий 50-денний Великий піст 2024.

Коли Великдень 2024 – дата свята

Визначають, коли Великдень 2024, наступним чином: дивляться, коли настане перший повний місяць після дня весняного рівнодення (21 березня). Найближча до цієї повні неділя і є днем Великодня. Якщо ця дата випадає на єврейське свято Песах, то Великдень переноситься на тиждень вперед.

Православна Пасха 2024 відзначається 5 травня. У католиків Великдень у 2024 році відзначається на тиждень раніше – 28 квітня.

Чому відрізняються дати православної і католицької Пасхи

Як ми вже згадували раніше, дата Великодня припадає на неділю першого після дня весняного рівнодення повного місяця. Чому ж розрізняються дати православної і католицької Пасхи, якщо місячний календар для всіх однаковий?

Дата Великодня є однією з причин розбрату між православною і католицькою церквами. Католики і православні використовують різні Пасхалії (методики обчислення дати Пасхи). Одна з відмінностей полягає в тому, що православна церква для визначення дати Пасхи використовує старий юліанський календар, а католики користуються новим григоріанським стилем.

У православ’ї днем весняного рівнодення вважають 21 березня за старим стилем – це 3 квітня в світському календарі. Тому православна Пасха відзначається не раніше 4 квітня.

Іноді дати Великодня можуть збігатися. Наприклад, у 2025 році і католики, і православні відзначать Воскресіння Господнє 25 квітня. Найчастіше дати розрізняються на один або два тижні.

Вихідні на Великдень 2024

Великдень завжди випадає на неділю, тому сам по собі є вихідним днем. В Україні офіційним вихідним також є Великодній понеділок. Однак через дію воєнного стану додаткові вихідні на Великдень в Україні скасовуються, і понеділок 6 травня буде звичайним робочим днем.

Втім, рішення про надання вихідного залишається за роботодавцем. Також вихідний на Великдень можливий у тому випадку, якщо воєнний стан скасують до 5 травня.

Пасха цього року буде дуже пізно: якого числа будемо святкувати Воскресіння Христове