Пасинки на помідорах які не можна видаляти, бо врожаю точно не буде

Можна з упевненістю сказати, що не існує на кущах помідор чудо-пасинка, який необхідно обрізати або залишити для збільшення врожайності.

Пропонуємо дізнатися про пасинкування та формування помідор для рясного врожаю.

Більшість садівників вважають, що пасинкування відіграє важливу роль у формуванні загального врожаю. Так, але є більш важливіші процедури й фактори, які підвищують врожайність — це полив, підживлення та якісний ґрунт.

2 агротехнічні прийоми пов’язані з пасинками, які впливають на врожайність помідор:

  1. Формування куща.

Формувати кущі помідор можна в 1,2 та 3 стебла. Якщо формувати в 1 стебло, то помідори виростуть великими, але їх буде мало, ніж при формуванні в 2 чи 3 стебла. Найкращий та найпоширеніший спосіб формування кущів помідор – це у 2 стебла.

Отже, потрібно вибрати найсильніший пасинок та залишити його на головному стовбурі трохи нижче першого квіткового пензля. В результаті вийде розгалужена рослина на 2 стовбура.

  1. Видалення пасинка.

Існує думка, що пасинки витягують з помідорного куща всі сили та поживні елементи. Так, дійсно й цьому є логічне пояснення.

По-перше, загущений кущ має неохайний зовнішній вигляд. По-друге, через зарослі не потрапляє достатня кількість сонячного світла, через це помідори погано ростуть, розвиваються та часто хворіють.

Тому, щоб в майбутньому мати рясний врожай помідорів, потрібно регулярно проріджувати кущі 1 раз на тиждень: обрізати всі пасинки та нижнє листя.

При дотриманні цих двох прийомів, помідори виростуть міцними, здоровими та дадуть щедрий врожай.