Пасинки на помідорах які не можна видаляти, бо врожаю точно не буде

Можна з упевненістю сказати, що не існує на кущах помідор чудо-пасинка, який необхідно обрізати або залишити для збільшення врожайності.

Пропонуємо дізнатися про пасинкування та формування помідор для рясного врожаю.

Більшість садівників вважають, що пасинкування відіграє важливу роль у формуванні загального врожаю. Так, але є більш важливіші процедури й фактори, які підвищують врожайність — це полив, підживлення та якісний ґрунт.

2 агротехнічні прийоми пов’язані з пасинками, які впливають на врожайність помідор:

  1. Формування куща.

Формувати кущі помідор можна в 1,2 та 3 стебла. Якщо формувати в 1 стебло, то помідори виростуть великими, але їх буде мало, ніж при формуванні в 2 чи 3 стебла. Найкращий та найпоширеніший спосіб формування кущів помідор – це у 2 стебла.

Отже, потрібно вибрати найсильніший пасинок та залишити його на головному стовбурі трохи нижче першого квіткового пензля. В результаті вийде розгалужена рослина на 2 стовбура.

  1. Видалення пасинка.

Існує думка, що пасинки витягують з помідорного куща всі сили та поживні елементи. Так, дійсно й цьому є логічне пояснення.

По-перше, загущений кущ має неохайний зовнішній вигляд. По-друге, через зарослі не потрапляє достатня кількість сонячного світла, через це помідори погано ростуть, розвиваються та часто хворіють.

Тому, щоб в майбутньому мати рясний врожай помідорів, потрібно регулярно проріджувати кущі 1 раз на тиждень: обрізати всі пасинки та нижнє листя.

При дотриманні цих двох прийомів, помідори виростуть міцними, здоровими та дадуть щедрий врожай.

Пасинки на помідорах які не можна видаляти, бо врожаю точно не буде