Пересадка орхідеї: коли та як правильно це слід робити

Щоб рослина була здоровою та сильною, знадобиться своєчасна заміна субстрату. Якщо залишити квітку в старому субстраті, то він з часом почне розкладатися, а рослина зачахне та загине.

Пересадка орхідеї.

При розкладенні субстрат стає дрібнішим та щільнішим. Його дрібні частки довше утримують вологу, що погано впливає на кореневу систему. Тому, при звичному поливі, корені почнуть гнити.

Пересадку проводять залежно від виду субстрату. Якщо це кокосові чіпси, то він буде руйнуватися повільно, а соснова кора — швидко.

Якщо квітка була куплена під час цвітіння, пересадку слід відкласти, поки орхідея не перестане квітнути.

Після покупки, обов’язково пересадіть орхідею, щоб перевірити чи потрібно її лікувати.

Також, пересадка необхідна, щоб кожна орхідея в будинку росла в одному й тому самому субстраті. Тоді режим поливу для них теж буде однаковим.

Коли необхідно пересаджувати орхідеї.

Після цвітіння орхідею слід пересадити. Зазвичай це робиться навесні, коли на рослині з’являться нові листочки або корені.

Рослині потрібна пересадка ще й тоді, коли корені починають вилазити за межі горщика, можуть зламатися та присмоктатися до зовнішнього боку або горщика, що стоїть поряд

Потрібно своєчасно пересаджувати квітку та розташовувати так, щоб вона не заважала сусіднім горщикам.

Також, пересадка знадобиться, якщо на рослині з’явилися шкідники, але перед цим її слід обробити поверхнево. Якщо це не дало результату, значить комахи оселилися всередині субстрату.




Потрібно очистити корені від залишків субстрату, уважно їх оглянути та видалити всіх шкідливих комах. Провести обробку та пересадити орхідею в новий чистий субстрат.

Якщо орхідея чахне, об’єм кореневої системи зменшився, а горщик став великим, потрібно підготувати її до пересадки.

Для будь-якої рослини пересадка є стресом, але залишати орхідею помирати в старому субстраті — це подвійний стрес. Обов’язково, перед пересадкою потрібно уважно оглянути корені.