Перевірені методи підживлення моркви, за допомогою яких вона швидше росте і дозріває.

Морква – культура невибаглива і з її вирощуванням впорається будь-який новачок в садовій справі, однак, якщо ґрунт бідний на поживні речовини, то можна зіткнутися з рядом проблем.

Основною проблемою городника може стати погане дозрівання моркви і маленькі плоди, не кажучи вже про смакові якості. Щоб уникнути цього, садівникам рекомендують застосовувати різні види підживлень з народних засобів, інформує Ukr.Media.

6 перевірених рецептів підгодівель для швидкого росту і дозрівання моркви:

Борна кислота

Борну кислоту називають одним з найдешевших видів підгодівлі, але водночас дієвим. Використовують даний вид підгодівлі на початку липня. Але краще повторити процедуру кілька разів за місяць з інтервалом в 10-12 днів. Речовина допомагає зробити коренеплоди солодкими і соковитими.

Для використання треба взяти борну кислоту 10 грамів і розвести в 10 літрах води. За допомогою пульверизатора обприскують листя. Якщо не хочеться возитися з такими приладами, можна просто полити грядки, намагаючись більше потрапити на листочки.

Дріжджі

Хлібопекарські дріжджі — це мікроскопічні гриби. Вони прискорюють дозрівання моркви, бо при розчиненні у ґрунті починають виділяти спеціальні для цього речовини. Якщо перед застосуванням дріжджів удобрити ґрунт органічним добривом, то бактерії, які активізуються при їх використанні, активізуються, і посприяють виділення азоту і фосфору. Удобрювати таким способом потрібно не пізніше середини липня.

  • Повністю розведіть в 5 л води 1 кг живих дріжджів. Одержаний склад змішайте з водою в пропорції 1 до 10.
  • У 10 л води повністю розчиніть 10 г сухих дріжджів і 2 ст. л. цукрового піску. Дайте складу настоятися близько 2 годин, а потім розбавте його чистою водою у співвідношенні 1 до 5.

Зола

В золі міститься величезна кількість різних мікро і макро елементів, які потрібні для нормального росту і розвитку коренеплодів. Використовувати слід в кінці липня.Можна просто розсипати золу навкруги моркви і розпушити ґрунт, а можна приготувати водний настій із золи. Для цього золу залийте окропом (на відро води — близько двох склянок золи) і дайте настоятися суміші кілька днів.

Сечовина

Сечовину використовують в кінці липня. Таке добриво поповнює нестачу всіх необхідних елементів, допомагає коренеплодам впоратися з різними бактеріями і вірусами, піднімає стійкість до різних захворювань. Такий елемент не використовують один. Заведено використовувати разом з коров’яком. Коров’як розводять у воді в співвідношенні 1 до 10, після цього додають 1 чайну ложку сечовини. Вся ця суміш добре перемішується, і можна використовувати.

Йод

Його необхідно використовувати мінімально, інакше є ризик того, що листя моркви пожовкнуть і сам плід постраждає.

Він активізує зростання, смак коренеплодів стає соковитим і збагаченим вітамінами. Потрапляючи в ґрунт або на бадилля, діє як антисептик. Досить дві краплі йоду розвести в літрі води.

Сіль

Якщо посипати грядки з морквою сіллю, то поживні речовини, які знаходяться в ґрунті, будуть засвоюватися рослиною швидше. Помічено, що на «солоних» грядках виростає дуже солодка морква, однак сама по собі сіль ніякої користі не несе.Останню підгодівлю зробіть сольовим розчином: 10-15 г (1 ст.л.) кухонної солі на 10 л води. Витрата розчину: приблизно 5 л на 1 кв.м.