Перевірені та дієві способи для боротьби з фітофторою на городі

Скористайтеся цими перевіреними та дієвими способами для боротьби з грибковим захворюванням рослин – фітофторою.

  1. Настоєм часнику.

На 10 літрів води додайте покручені на м’ясорубці 200 грамів зубків часнику, залишіть настоюватись на 2-3 доби. Перед застосуванням влийте 20-30 мл рідкого мила чи розчиненої стружки господарського мила, перемішайте, процідіть розчин та обробляйте городні культури один раз у два тижні.

  1. Хвойним концентратом та марганцівкою.

Наприкінці липня можуть з’явитися на томатних кущах перші ознаки фітофтори. Запобігти цьому допоможе розчин хвойного концентрату, на 10 літрів води 1 ст. л. Або можете приготувати відвар хвої, 1 літр голок сосни, залийте 0,5 л. води, прокип’ятіть 5 хвилин, охолодіть та процідіть.



Гарний ефект проти гнилі має й розчин марганцівки слабо-рожевого кольору. Його застосовують не менше 3-5 разів в сезон.

  1. Кефіром чи кислим молоком.

Для профілактики фітофторозу проведіть обприскування помідорних кущиків кислим кефіром, після 2-х тижнів, як помідорну розсаду висадите у грядку. Візьміть 1 літр кефіру та розведіть у 10 літрах води, залишіть на 2-3 дні для бродіння. Обробляйте кущі городніх культур один раз на тиждень.

  1. Молочною сироваткою.

Аналогічну дію має й інша молочнокисла продукція, наприклад, сироватка, 1 літр розведіть у 5 літрах води. Обробляйте рослини цим розчином через день. В міжряддя розкладіть пріле сіно змішане з перепрівшим курячим послідом.



  1. Чайним грибом.

До складу чайного гриба входять молочнокислі бактерії, які долають збудників хвороб, таких як борошниста роса та фітофтороз. Для приготування розчину візьміть заварку зеленого та чорного чаю по 50 грамів кожного, засипте у металеву ємність, додайте 0,5 склянки цукру, залийте все 5 літрами води та прокип’ятіть на протязі 10-15 хвилин. Коли розчин охолоне, процідіть його, додайте шматок чайного гриба та прикрийте серветкою. Залишіть на 15 днів настоюватися в тіні. Перед застосуванням процідіть настій, долийте до 10 літрів водою та обробіть городні культури, на 1 сотку йде — 5-6 літрів настою.

  1. Настоєм деревного попелу.

Час від часу обробляйте овочеві кущі розчином настою деревного попелу, на 10 літрів води 200-300 грамів попелу та 20-25 мл рідкого мила.



  1. Припудрювання попелом.

Червень-липень час для регулярного внесення деревного попелу в парник та теплицю. Його застосовують не тільки в якості захисту пасльонових та інших рослин від фітофтори, а й у якості збалансованого органічного добрива. Розсипте, раз на 3-5 днів, сухий попіл по рослинам зверху до низу, стінкам теплиці та по землі.

  1. Нетканим матеріалом.

Щоб захистити помідори від фітофторозу, вкрийте їх ввечері та коли стоїть дощова погода агроволокном, спанбондом або лутрасилом.

Зайва волога може створити умови для зараження рослин грибком. Для цього й потрібно захистити їх від зайвих опадів.