Перша підгодівля капусти після висадки у відкритий ґрунт. Яке добриво краще вносити 

Капуста, досить невибаглива овочева культура тому її можна зустріти чи не на кожній дільниці. Цінується вона за свої смакові якості та багатий вітамінний склад. Для отримання щедрого врожаю, важливо забезпечити рослині повноцінне харчування.

Перше підживлення капусти.

При посадці розсади капусти на її постійне місце, відбудеться пошкодження корінців рослини. Для відновлення їй потрібно в середньому 2 тижні. Перебуваючи в такому ослабленому стані, вона особливо гостро відчуває потребу у підживленні. Тому, першу підгодівлю капусти проведіть через 15-17 днів з моменту її пересадки.

Потреби рослини.

На даному етапі капусті потрібен азот. Саме цей мікроелемент відповідає за приріст зеленої маси. При його нестачі листя стає блідим й дрібним, рослина втрачає свою привабливість, може бути вражена хворобами та шкідниками. А для правильного формування качана, капусті в цей період необхідні калій та фосфор.

Зараз існує величезна кількість азотовмісних добрив. Є мінеральні склади, природні засоби та спеціалізовані препарати.

Однак, в найдоступнішій формі для рослини, азот міститься саме в органіці. Такі добрива повністю заповнять потребу капусти в даному мікроелементі. Для збагачення капусти калієм та фосфором, можна підгодувати рослину деревним попелом.

Рецепт підгодівлі.

Курячий послід є дуже гарним органічним добривом. На 1 кг візьміть 10 л. води та дайте постояти кілька діб. Перед застосуванням настою розбавте його водою в 10 разів.

Для того, щоб воно було ще більш поживним додайте в нього деревний попіл. На кожні 10 л. настою візьміть 1 склянку деревного попелу.

Особливості застосування:

  • поливайте добривом капусту під корінь;
  • перед проведенням підгодівлі, напередодні полийте рослини звичайною водою;
  • вносьте добриво вранці або ввечері;
  • живильний розчин використовуйте відразу після його приготування.

Перша підгодівля капусти має велике значення для правильного розвитку та щедрого врожаю.