Перший підготовчий тиждень перед Великим постом 2019 починається сьогодні

У 2019 році Пасха Христова у православній церкві припадає на 28 квітня.

Перед Великоднем встановлений Великий піст, який в 2019 році починається 11 березня, йому передують три підготовчі тижні, кожен з яких має своє значення та особливості. 17 лютого — тиждень про митаря і фарисея — недільний день, православне свято, з якого починається перша підготовча седмиця перед початком Великого посту, інформує Ukr.Media.

Особливості богослужіння та трапези тижня про митаря і фарисея

У тиждень з 17 лютого по 23 лютого немає пісних днів у середу і п’ятницю, тому її називають «суцільною седмицею». У ці дні можна їсти їжу, приготовану з використанням м’яса, молока і яєць кожен день.

На цьому тижні під час Всенічного бдіння після читання Євангелія починає пропеваться молитва: «Покаяння відкрий мі двері». Це правило виконується до п’ятого тижня Великого Посту.

На недільній літургії читається притча «Про митаря і Фарисея» з Євангелія від Луки, яка покликана налаштувати віруючих на весь пост.

Зміст Притчі про митаря і фарисея

Вона розповідає про двох людей у храмі, які звертаються до Бога з молитвою. Митар, збирач податків, не був в Юдеї шанованою людиною. Він молився коротко: «Боже, будь милостивий до мене, грішного!». Фарисей відносився до людей, які суворо дотримувалися букви Закону. Він у своєму зверненні до Бога, дякував йому за те, що він не такий, як всі навколишні — «грабіжники і перелюбники». І особливо, не такий, як митар. Фарисей відносив до своїх заслуг пости і віддачу частки доходу у храм.

Коли Ісус Христос розповідав цю притчу учням, то звернув увагу, що митар «пішов виправданим у свій дім більше, ніж той; бо кожний, хто підноситься, принижений буде, а принижуючий себе, піднесеться».

Ця притча показує, що Богу угодно не просте перерахування чеснот, а спокійне смирення і усвідомлення своєї немочі перед Ним. Так і православні християни готуються підійти до посту з покаянням і без гордині.

Перший підготовчий тиждень перед Великим постом 2019 починається сьогодні