Підгодівля огірків: рецепти натуральних добрив, що мати гарний врожай

Найкращі поради для вирощування огірків.

Підгодовування пташиним послідом.

У розчині пташиного посліду знаходиться багато цінних та корисних елементів: азоту, калію, фосфору, магнію, заліза, йоду, цинку та бору.

Для підгодовування приготуйте розчин посліду. Заповніть будь-яким послідом ємність на половину, залийте до самого верху водою, розмішайте, накрийте кришкою та залиште настоюватись на півтори доби. Розведіть водою такий настій в пропорції 1:10. Норма витрати 1 літр під кущ, попередньо полийте кущі огірків простою водою.

Тваринний гній.

Розчин готують з будь-якого тваринного гною.

Технологія приготування така ж як пташиного. Різняться вони лише концентрацією розчину, а саме розводять з водою в пропорції 1:2.

Деревний попіл.

Його можна використовувати сухим чи у вигляді водного розчину.

Кожен кущ огірків обсипте сухим попелом, а водний розчин приготуйте так, до 10 літрів води додайте 100 грамів попелу, дайте настоятись та використовуйте для поливу чи обприскування огірків.

Перегноєм та садовим зрілим компостом мульчують ґрунт.

Мульча не дає випаровуватись волозі з ґрунту, а коли розкладається забезпечує рослину всім потрібним харчуванням.

Настій з трав.

Всі бур’яни на ділянці можна використати для підживлення огірків цінними органічними добривами.

Бур’яни подрібніть, заповніть чималу бочку до половини, залийте все теплою водою на 10 см нижче верхнього рівня ємності, накрийте кришкою, залиште на сонці настоюватись та побродити на протязі 7 днів. Після фільтруйте через тканину, розведіть чистою водою в пропорції 5:1 та використайте для поливу. Поливайте один раз на 7 днів з нормою витрати 1 літр настою під корінь.

Мінеральне добриво.

Коли огірки рясно цвітуть їх потрібно підживити мінеральними добривами. На 10 літрів води додайте карбамід або аміачну селітру, сульфату калію та суперфосфату, всього візьміть по чайній ложці кожного добрива.

Цінне добриво для рослин — це гумат натрію, приготуйте розчин, 1 ст. л. на 10 літрів води.

Цільне молоко.

Регулярне молочне підживлення активізує зростання стебла рослини. Розчин молока приготуйте так, в теплу воду додайте молоко в співвідношенні 1:2. Поливайте один раз на 14 днів до кінця вегетативного періоду рослин.

Розчин з дріжджів.

Пачку дріжджів 100 грамів розведіть у 10 літрах води та залиште побродити на протязі доби. Поливайте рослини під корінь.

Підживлення по листу, позакореневе.

Підживлення Епіном, Цирконом чи комплексними препаратами: Ідеалом, Родючістю, Джерельцем, Велетнем, Годувальником. Застосовують ці препарати згідно з рекомендаціями на пакуванні.

Для підвищення врожайності огірків, знані садівники пропонують підживлювати розчинами з мікроелементами, які допомагають засвоювати поживні речовини. Таке зрошення показане у хмарні та холодні дощові періоди, коли корені рослини не можуть добре вбирати вологу та поживні речовини із ґрунту.

Використовуючи ці нехитрі поради, що потрібно робити для підвищення врожаю огірків, навіть не зовсім досвідчені городники, зможуть виростити огірки для своєї родини.