Підгодівля винограду в липні. Яке добриво потрібно внести, щоб мати гарний врожай

Якщо хочете отримати щедрий врожай смачних ягід винограду, потрібно весь час добре доглядати за виноградною лозою. Зі зміною клімату, виноград вже вирощують у північних регіонах нашої країни. Врожай вдається на славу, але для цього потрібно більше зусиль по догляду за ним.

Як застосовувати добриво для винограду.

Корені винограду розростаються на площі 6 квадратних метрів, а в глибину йдуть на декілька метрів, в залежності від віку куща. Тому, добриво вносять не тільки під кущ.

Способи підживлення існує два, кореневе та позакореневе. Їх застосовують у відповідності до певного періоду росту винограднику.

Коренева підгодівля.

Таку підгодівлю проводять три рази за сезон.

Перший раз при набуханні бруньок: 90 грамів сечовини, 30 грамів сірчанокислого калію та 60 грамів суперфосфату. В мисці з’єднують всі ці розчини та доливають до 40 літрів водою.

Або підживити органічним добривом: 5% розчином пташиного посліду чи 10% настоєм коров’ячого гною.

Другий раз під час цвітіння: розводять окремо водою 120 грамів аміачної селітри, 160 грамів суперфосфату, 80 грамів сірчанокислого калію та доводять до 40 літрів водою.

Третє підживлення проводять на початку дозрівання грон: готують окремо розчини суперфосфату 60 грамів та сірчанокислого калію 30 грамів, далі розводять водою.

Позакоренева підгодівля.

Це дуже необхідна підгодівля винограду.

Для цього розводять у воді в окремій мисці сечовини 40 грамів,

суперфосфату 100 грамів, сірчанокислого калію 50 грамів та борної кислоти 5 грамів.

Всі зазначені вище розчини з’єднують в відрі, доводять водою до 10 літрів та процідивши, обприскують ним виноградний кущ по листу. Це підживлення проводять на початку цвітіння винограду.

Наступне підживлення здійснюють після цвітіння винограду. Застосовують добриво таке ж та в таких же кількостях як і в попередній підгодівлі.

Третє підживлення проводять в період дозрівання ягід на винограді. Склад підгодівлі наступний: суперфосфат 100 грамів, сірчанокислий калій 50 грамів та розводять у 10 літрів води.

Четверте підживлення потрібно здійснити по дозріваючим ягодам. В цьому випадку обробляють натуральними добривами: слабким розчином марганцівки, настоєм деревного попелу або сироваткою розбавленою у воді.

Вчасно внесене добриво, дасть змогу рослині добре розвиватися та рости.

Підгодівля винограду в липні. Яке добриво потрібно внести, щоб мати гарний врожай