Підгодуйте цим засобом буряк, щоб він виріс великим і солодким

Якщо буряк посаджений густо, то він виростить дрібний. Солодким буває буряк, якщо правильно підгодовували.

Буряк виростає дрібним і не солодким, якщо росте на ґрунтах, які його не влаштовують. А любить він багаті перегноєм, повітря — і влагопроніцаємі ґрунти. Тому його краще розміщувати на ділянках, де в минулому році вносилася органіка, інформує Ukr.Media.

Ми садили великий буряк, а він виріс дрібний!

Дрібними коренеплоди виростають при дуже густому посіві.

У буряків насіння хоч і дрібне, але багаторосткові, з одного насіння може вирости кілька коренеплодів. Тому навіть у найбільш старанних дачників посів завжди виходить загущений.

Висновок: щоб буряк не вродив маленьким, його треба не тільки рідко садити, але і після появи сходів обов’язково проріджувати зайві паростки. Між рослинами в ряду повинно бути не менше 15-20 см.

Буряк краще інших коренеплодів переносить тимчасовий недолік вологи, і все-таки не варто випробовувати його на міцність: розрив в поливах, особливо в період росту коренеплодів, призводить до того, що вони не досягають стандартів сорту і виходять дрібними.

Стримують його розвиток і занадто часті поливи: ґрунт ущільнюється, коріння починає відчувати брак повітря.Як виростити солодкий буряк:

Щоб буряк зростав солодким, не рекомендується вносити в ґрунт гній. При розкладанні гною вивільняється дуже багато азоту, який, по-перше, посилює ріст бадилля (тоді коренеплоди будуть дрібними), а по-друге, надає буряку гіркуватий присмак. При надлишку азоту буряк росте кострубатим, блідим, з білявими прожилками, тому краще не ризикувати.

На кислих ґрунтах буряк, як правило, зовсім не вдається. Оптимальні значення pH ґрунту для буряка — від 6,5 до 7,5. Що ж робити, якщо ґрунт на ділянці не дотягує до цих значень? Кислі ґрунти добре покращувати внесенням золи, яєчної шкаралупи, вирощуванням таких сидератів, як люпин. Зайве лужні ґрунти підкислюємо внесенням торфу, курячого посліду, кислих добрив (суперфосфату, сульфатів, гідрофосфата амонію), вирощуванням таких сидератів, як гірчиця та інші хрестоцвіті.

Через 2-3 тижні після першого проріджування буряк підгодовують розчином золи і кухонної солі. Звичайна, не йодована сіль збільшує вміст цукрів в буряках. На 10 л теплої води додаємо 2 склянки просіяної деревної золи і 1 столову ложку солі, перемішуємо і поливаємо бурякову грядку.

Якщо в ґрунті є такий мікроелемент, як бор, буряк завжди буде солодкий і смачний. Як правило, дефіцит бору спостерігається в заболочених, піщаних і супіщаних ґрунтах, але в будь-якому випадку один раз в сезон влаштувати бурякам борну підгодівлю не завадить. Для її приготування 10 грамів борної кислоти розчиняються в 10 літрах води. У практиці городництва був такий випадок, коли грядку з несолодким буряком підгодували концентрованим розчином борної кислоти (2 столові ложки на 4 літри води). І вже на наступний день коренеплоди стали значно солодше.

Як бачите, справа в агротехніці. Якщо за буряками правильно доглядати, то він буде і великим, і солодким.