Підживлення часнику весною: як правильно це робити, та яке добриво вносити

Щоб отримати добрий врожай часнику, підживлюйте його на протязі усього вегетативного періоду. Для цього, незалежно осінь чи весна, за місяць до посадки в ґрунт, проведіть культивацію з одночасним внесенням органічного та мінерального добрива.

Не використовуйте свіжий гній, курячий послід та некомпостовану органіку.

  • Під часник добре підійде перепрілий телячий гній, компост або суміші з них. На один квадратний метр покладіть 0,5-1 відра будь-якої органіки, додайте деревного попелу, який містить: фосфор, калій, кальцій та інші мікроелементи, 1 літр на 1 кв. м.
  • Також, можете додати: сірчанокислий калій 10 грамів та суперфосфат 30 грамів на квадратний метр.
  • Навесні внесіть будь-які азотні добрива, такі як калієва селітра чи сечовина, 20 грамів на кв. м.

Необхідні добрива та строки проведення.

  1. Восени та весною грядки під часник вже добре підготовлені. Але в період масового нарощування листового апарату, підживіть часник азотними добривами. Пролийте грядки часнику розчином сечовини, на відро теплої води 20 грамів карбаміду. Полийте рослини з розрахунку 3 літри розчину на 1 кв. м.
  2. Ще азотні добрива запобігають пожовтінню кінчиків листків на часнику. Проведіть наступне підживлення рослин через 12-18 днів після останнього. Доцільно застосувати комплексні добрива: NPK, азофоску та інші, до складу яких входять основні поживні елементи: калій, азот, фосфор.
  3. А от поціновувачі органічного землеробства, що не застосовують на своїх присадибних ділянках хімічні добрива, мають свої перевірені роками засоби, за допомогою яких рослини отримують збалансоване органічне добриво таке як: настій з пташиного посліду (1:25) та тваринного перегною (1:6).

Для цього органічне добриво покладіть до ємності, налийте води та витримайте у теплому місці три доби, поливайте розчином під корінь. В органіці містяться гумінові речовини та мінеральні солі, які дуже корисні для мікрофлори ґрунту.

  1. Коли часник почне відрощувати та наливати голівки, підживіть його добривами, до складу яких входить фосфор, калій та мікродобрива. Азот вже у цей період не потрібен.
  2. Часник озимого строку вирощування підживіть на початку червня, а яровий на початку липня. Для цього візьміть настій попелу 1 літр на відро води, настояного декілька днів, перемішайте та полийте рослини 4-5 літри на 1 кв. м.
  3. З хімічних добрив візьміть сульфат калію 10 грамів та суперфосфат 20 грамів на відро води. Використовуйте на 1 кв. м. — 3 літри розчину.

Піджививши добре часник, ви можете сподіватися на багатий врожай цього корисного та смачного продукту.