Підживлення полуниці в травні: яке саме добриво використовувати, щоб гарно вродила

Весна – це не тільки період посадки та посіву різних культур, а ще й ідеальний час для підживлення полуниці.

Найкращий місяць для цієї процедури – травень, коли ґрунт вже добре прогріється. Тому, щоб отримати рясний врожай великих, смачних та соковитих ягід, потрібно обов’язково проводити травневе підживлення полуниці.

Корисні поради щодо травневого підживлення полуниці.

  • Вносити добрива потрібно по черзі;
  • Не можна переборщувати з підживленням, інакше це негативно позначиться на зростанні та розвитку суниці;
  • Змішувати різні види добрив не можна;
  • У першій декаді травня, до цвітіння, суницю необхідно підживити калієм, азотом та фосфором, а потім іншими додатковими добривами.

Підживлення полуниці у травні.

Азот, калій та фосфор – це основні та дуже важливі елементи, які потребує полуниця після зимової ‘сплячки”.

Азот – це елемент, який стимулює зростання зелені.

Якщо полуниці бракуватиме азоту, то вона почне погано рости, а її листя світлішатимуть. А якщо “перегодовувати” її азотом, то зелень на кущах почне швидко рости, а це негативно позначається на плодоношенні.

Полуницю потрібно підживлювати азотними добривами, наприклад, сечовиною. Можна використовувати в сухому вигляді 10 грамів добрива на 1 кв. м. або в якості розчину 17 грамів добрива на 15 л. води.

Також, слід вносити мінеральні добрива, які містять азот – це кальцієва та аміачна селітра й нашатирний спирт. Полуниця найбільш полюбляє аміачну селітру на 10 л. води 20 грамів добрива. Вона покращує імунітет рослини та перешкоджає зараженню патогенними мікроорганізмами.

Не слід забувати й про комплексне добриво – нітроамофоску, яка має у своєму складі 2 форми азоту: нітритну та амонійну.

Калій – це елемент, який потрібен для формування цвіту та плодів. А ще, він впливає на смакові якості полуниці, роблячи її ягоди солодкими.

Калійна селітра та сульфат калію – це найкращі добрива для полуниці.

Фосфор – це елемент, який потрібен для нормального розвитку кореневої системи полуниці, особливо для молодих кущів. Добрива з вмістом фосфору потрібно вносити перед посадкою полуниці. Найбільш ефективними добривами для полуниці є монофосфат калію та суперфосфати.

Не менш важливими є мікроелементи – бір, залізо, марганець, магній, мідь та цинк. Це життєво необхідні елементи для полуниці, які обов’язково мають бути в ґрунті.

Народні добрива для полуниці.

Серед органічних добрив полуниця полюбляє компост на 1 кв. м. знадобиться 5 кг. добрива.

Також, підживити полуницю можна деревним попелом від хвойних дерев, берези, а також від житньої та пшеничної соломи. На один кущ полуниці потрібно 1 жменя попелу. Можна приготувати попільний розчин на 10 л. теплої води 200 гр. та полити ним полуничні кущі.

Мало хто знає, але йод дуже корисний для полуниці, він має дезінфікуючі властивості.

Для приготування йодного розчину, потрібно розчинити 10 крапель йоду у 10 л. води. та обприскати ним полуничні кущі або полити під корінь.

 

Підживлення полуниці в травні: яке саме добриво використовувати, щоб гарно вродила