Підживлюємо картоплю після цвітіння для більшого урожаю. Корисні поради.

Чи потрібне підживлення картоплі після цвітіння і якщо так, то яке? Чому досвідчені дачники зі стажем не підгодовують картоплю влітку.

Досвідчені городники з великим стажем всі необхідні добрива на картопляне поле вносять під перекопування ще з осені, задовго до посадки картоплі. До весни вони остаточно дозрівають в землі і тільки після цього починають працювати на повну силу, інформує Ukr.Media.

Багато дачників кидають щіпку добрив в лунку при посадці і більше аж до самого прибирання нічого не вносять. Чимало й тих, хто вважає, що картоплю підгодовувати взагалі не потрібно. Так як же вчинити?

Багато чого залежить від типу і стану ґрунту. Пам’ятайте гасла радянського часу середини 20 століття? Молодь з палаючими очима і полум’яним серцем тоді активно відправлялася підкорювати цілину.

Неорані родючі землі дійсно перші кілька років давали відмінний урожай. В основному на них вирощували зернові культури, але і картоплі відводилося чільне місце. Тоді ж, до речі, з ініціативи Хрущова царицею полів на деякий час оголосили кукурудзу.

У наші дні у більшості дачників ділянки невеликі, картопля з року в рік нерідко вирощується на одному і тому ж місці. Зрозуміло, що внаслідок цього у землі накопичуються шкідники (наприклад, дротянка), кількість поживних речовин, мікро — і макроелементів швидко зменшується.Для підтримки картоплі у період закінчення активного цвітіння можна використовувати різні суміші, в яких основним елементом виступає калій. Простіше всього в продажу знайти сульфат калію (20 г на 10 л води), але ще краще працює карбонат калію.

Калій сприяє прискореному остаточному дозріванню бульб, що надалі позитивно позначається на тривалості їх зберігання.

Оскільки тіна до цього часу стає суцільною і підгодовувати під корінь вже незручно, перевага віддається позакореневому підживленню по листу.

Головне — не зловживати з підгодівлями з підвищеним вмістом азоту. В період активного формування плодів він не потрібен.