Categories: Поради

Пікірування розсади: для чого і як правильно робити

Щоб отримати гарний врожай, необхідно виростити здорову розсаду. Дотримуйтесь оптимальної температури, підсвічування та вологості ґрунту. Також, дуже важливо правильно провести пікірування. Це допомагає кореням правильно розвиватися. Пікірування — це пересадка рослин по окремих горщиках. Ця процедура проводиться тільки, якщо сіянці ростуть в одному великому горщику. Деякі городники не радять проводити пікірування, щоб не нашкодити рослинам.
При пікіруванні відсікається кінцева частина основного кореня. Це стимулює розгалуження коренів. Необхідно проводити пікірування, бо на початку рослини не потребують великої площі для проростання. Головне, щоб ґрунт був насичений киснем. Висаджуйте насіння по стаканчиках 100 мл або по маленьких горщиках з дренажними отворами. Тоді не буде застоюватися зайва рідина та це наситить рослини киснем. В горщиках більшого розміру дренажні отвори не будуть такими ефективними та розвиток рослин уповільниться. Коли корені розростаються, вони потребують більше місця, а поживні речовини поглинаються швидше. Саме тому рослини пересаджують в більші ємності.

Терміни пікірування.

Щоб не завдати шкоди рослинам, краще проводити пікірування на ранній стадії росту, після появи 2-3 справжніх листків. Зазвичай процедуру проводять через 2-3 тижні після появи сходів. Пересадку можна провести й раніше, але не пізніше, бо розсада погано перенесе процедуру.
Пікірування необхідно проводити в певних випадках. Наприклад, коли розсада мала потужну кореневу систему та міцні бічні пагони. При посадці насіння в єдиний контейнер, пересадка зберігає саджанці від переплетіння коріння. Якщо сходів більше, ніж очікувалося, залиште лише здорові та міцні саджанці. При ознаках хвороби пересадіть здорові саджанці в свіжий ґрунт, щоб інфекція не поширювалася. Якщо паростки почали витягуватися, пікірування гальмує процес.

Правила пікірування.

Полийте ґрунт теплою водою, щоб корені було легше вилучити. Ємність для посадки заповніть на 3/4 ґрунтосумішшю та трохи утрамбуйте. Щоб було легше розмістити коріння, зробіть заглиблення. Витягніть саджанець з контейнера разом з грудкою землі, приберіть зайву землю та відщепніть найдовший корінь. Так почнуть розвиватися бічні відростки. Після відщипування кореня потрібно продезінфікувати їх слабким розчином марганцівки. Після цього пересадіть рослину, присипте ґрунтом та злегка утрамбуйте. Після проведення пікірування полийте або обприскайте рослини.
Підживлення проводять після появи другого сіянці, через 6-8 днів після пікірування. Поставте горщики в тіні.
Пікірування можна проводити методом перевалки, що дуже просто. За декілька днів до цього потрібно припинити полив, щоб земля не розпадалася та її легко було дістати з горщика. Таким чином можна зберегти кореневі відростки від пошкоджень та час адаптації проходить швидше. Методом перевалки пересаджують дуже примхливі рослини.
Пікірування проводиться для полуниці, капусти, помідорів, лобелії, петунії та гвоздики. Не радять проводити пікірування для перцю та баклажанів. Краще пересаджувати ці культури методом перевалки. Не проводьте пікірування для культур, що погано переносять глибоке розпушування ґрунту та пересадку. Це стосується гарбузових, квітів та овочів зі стрижневою кореневою системою.
Огірки краще одразу висаджувати по окремих ємностях по пару штук. Потім залиште найсильніший та найрозвиненіший саджанець, а другий зріжте ножицями або відщепніть.

Recent Posts

Як вивести жовті плями з подушки без прання. Простий та дієвий спосіб

Подушки є в кожному будинку й вони забезпечують комфорт та спокій під час сну. Постіль…

21 час ago

Як правильно поливати огірки содою: знають тільки опитні дачники

Сода на городі використовується нерідко. Вона позитивно впливає на рослини. Наприклад, звичайна сода - дуже…

21 час ago

Полуниця цвіте, а ягід немає: три головні причини, та як не залишитись без врожаю

Цвітіння полуниці починається з середини травня. Все залежить від сорту. На деяких кущах ягоди з'являються…

23 часа ago

Як за допомогою лаврового листя, забути про неприємний запах із взуття. Беріть на замітку

З взуття може з'явитися неприємний аромат. Якщо його часто прати, воно втратить свій привабливий вигляд,…

2 дня ago

Підживлення, після використання якого виноград рясно плодоноситиме

Перша підгодівля винограду проводиться до набухання бруньок. Для цього використовують азотні добрива та не тільки.…

2 дня ago

Щоб кавуни виросли великі та солодкі, їх потрібно поливати цим розчином

Щоб плоди кавунів та динь були великими й здоровими, потрібно знати чим підживлювати розсаду. Під…

2 дня ago