Півонії: правила пересадки та догляд. Варто знати усім господиням

Півонії потрібно пересаджувати, але часто через неправильні дії вони гинуть.

В ідеалі кущі півоній потрібно пересаджувати на початку вересня, коли кореневище починає активно давати відростки — при пересадці вони стануть запорукою хорошою приживлюваності куща на новому місці. Але, якщо восени викопати кущ не вийшло, садівники пересаджують рослини весною, коли земля ще сповнена вологи, а кущі тільки виходять із зимівлі. Потрібно лише дочекатися появи першої зеленої гілки. Садівники знають, що перші паростки півоній яскраво-червоного кольору, як тільки вони почнуть формуватися в зелену гілку — настав час для «переїзду», інформує Ukr.Media.

Два тижні на підготовку

Пересадка півоній починається не з викопування куща, а з підготовки місця для майбутньої посадки. Справа в тому, що квітка не любить нестійкий грунт, тому яму для неї потрібно робити заздалегідь. За декілька тижнів до викопування потрібно сформувати великі ями під кущі і насипати в кожну некрупної гальки або крупного піску. Зверху в яму в півметра завглибшки потрібно всипати піввідра суміші з піску й дернової землі. Це наповнення можна замінити наступним складом:

  • склянка кісткового борошна;
  • перегній і торф у рівних частках;
  • склянка золи;
  • 50 грамів суперфосфату.

У кожну яму незалежно від природної вологості грунту потрібно влити по відру води і залишити на тиждень для усадки суміші. До речі, пересаджену рослину потрібно вкрити лапником, він збереже півонію від заморозків на ґрунті, які можуть трапитися і навесні і ранньою осінню.

Як правильно «переїжджати»

Восени рослину потрібно зв’язати і обрізати лист, залишивши не більше 10 сантиметрів стебла. Грунт навколо куща підкопати і рясно полити водою. А викопувати можна тільки на наступний день.

Тут є ще одна тонкість: викопувати рослину потрібно вилами, тому що лопата часто сильно дробить кореневище, і квітка довго хворіє. При осінньому пересаджуванні корінь квітки потрібно очистити від землі, а інколи — при високій кислотності грунту — навіть промити в слабкому розчині марганцівки. Навесні землю прибирати не можна, навпаки, ком навколо кореня повинен бути максимально великим.Розміщують кореневище півонії в підготовленій ямі по центру, це дозволить молодим корінцях швидше розправитися і почати плекати рослину. Зверху потрібно півонію полити і лише потім присипати землею так, щоб залишилася помітна лунка, в якій перший час буде накопичуватися вода.

Важливо пам’ятати, що бруньки рослини не повинні йти під землю більш ніж на 5-7 сантиметрів, інакше вони можуть загнити.

І врахуйте: перший місяць рослина буде хворіти. В цей час півонія потребує регулярного поливу та розпушування ґрунту для забезпечення доступу повітря до коріння. Як тільки листи почнуть набирати силу, півонії потрібно підгорнути, а при рясному рості листа — підв’язати.

До речі, півонії на клумбі підходить не всяке сусідство. По-перше, садити інші квіти потрібно не ближче ніж в 20 сантиметрах від куща, щоб не затуляти півонію. По-друге, заради краси варто вибрати рослини з меншими за розміром суцвіттями, ніж у півонії. По-третє, квіти-сусіди не повинні рости між кущами півоній — краще обрамляти ними клумбу. І ще правило: одна клумба — один сорт півоній.