Categories: Поради

Полийте цим розчином свою капусту, щоб качани були великі та міцні

Всі думають, що вирощування капусти проста справа. Однак, не все так просто, капуста не зав’язалася, має невеликий розмір, стає пухкою чи взагалі зів’яла, згнила на ділянці та інші проблеми, які виникають під час її вирощування. Мало докладати зусилля, потрібно починати з самого початку, а це правильний вибір насіння капусти.

Вирощування розсади капусти.

  1. Вибирайте насіння сортів пізнього чи середньопізнього строку дозрівання та великоплідної гібридної форми.
  2. Дотримуйтесь потрібних термінів посівів в ґрунт, бо цей овоч має довготривалий вегетаційний період. До холодів качани капусти повинні встигнути зав’язатися та визріти. Термін посіву насіння для певного сорту вказаний на пакуванні виробником.

Вирощуванням розсади займатися зовсім необов’язково. Її можна придбати у перевірених городників на передодні висадки у відкритий ґрунт.

Вирощування капусти.

  1. Підготуйте грядку, додавши в землю органічне добриво: змішаний перепрілий перегній чи компост з деревним попелом та додайте суперфосфату. Кислу землю розкисліть доломітовим борошном.
  2. Посадкові ямки зробіть на відстані 80-90 см в рядку. Не висаджуйте розсаду капусти на грядку, де того річ були грядки з бруквою, ріпою, редискою, капустою кале, спаржевою капустою, редькою, шпинатом, броколі, цвітною капустою, хріном, гірчицею, крес-салатом, листовим буряком та іншими хрестоцвітними.
  3. Висаджуйте рослину обережно, щоб не травмувати її корінці. Перед висадкою пролийте її та вийміть разом із земляною грудкою. Заглиблюйте розсаду до справжніх листочків.
  4. Підтримуйте на грядці ґрунт завжди вологим, поливайте тільки теплою водою та не допускайте пересихання, щоб не загубити розсаду.
  5. Через 14 днів внесіть під корінь азотовмісне добриво, для активного нарощування рослиною зеленої маси, а через 30 днів додайте повноцінного мінерального комплексу в ґрунт. На протязі всього літа удобріть капусту 2-3 рази органічним добривом та суперфосфатом.
  6. Один раз на 1-2 тижні проводьте рихлення землі біля стебел капусти та приберіть весь бур’ян, що з’явився. Загущення посадок забирає у рослини поживні речовини.
  7. Один раз на 7 днів опудрюйте розсаду сумішшю з деревного попелу та пилку тютюну, щоб завадити появі шкідників. Робіть це після поливу чи дощу.
  8. Проливайте землю кожні 2-3 тижні біологічними препаратами, до складу яких повинна входити сінна паличка, щоб рослина не вразилася фузаріозом чи килою.

При появі на капустній грядці гусені, попелиць та блішок, відразу скористайтеся контактним інсектицидом, інакше шкідники з’їдять весь врожай миттєво.

Recent Posts

Чим очистити ручки плити від липкого жиру. Простий засіб, який легко впорається з цим

Ручки ну плиті швидко забруднюються. Не вся хімія здатна впоратись з ситуацією. Однак, це можна…

16 часов ago

Сприятливі дні у травні для посадки помідорів. Швидко ростуть та дають гарний врожай

Всі садівники знають, що фази Місяця мають безпосередній вплив на якість та кількість врожаю. Для…

16 часов ago

Не «Пасха» і не «куліч»: як правильно говорити українською. Беріть на замітку

Вже скоро буде свято Великодня. Оскільки українці відмовилися від використання мови країни-агресора, слід знати, як…

18 часов ago

Слимаки самі лізуть на цей запах. Швидкий та дієвий спосіб позбутися шкідника

Дачники, обов'язково, приймають заходів проти шкідників, бо вони завдають сильної шкоди культурам. Найпростіший варіант -…

2 дня ago

Для чого у яблуню вбивати старий цвях, та як правильно це робити

Садівники нерідко вирощують яблуні на своїх ділянках. Однак, цей процес вимагає терпіння, щоб отримати соковиті…

2 дня ago

Чому у полуниці чорніє цвіт, та що робити, щоб не залишитись без врожаю

Іноді на полуниці можуть чорніти квіти. Не кожен городник знає, чому це відбувається. Почорніння та…

2 дня ago