Порада господині: Петрушка — кращі способи заготівлі на зиму!

Що може бути краще, ніж свіжа зелень, додана в приготовану страву зимовим вечором. А прекрасніше пряної петрушки, власноруч зібраної з грядки і заготовленої на зиму в свіжому вигляді, нічого і придумати не можна! Які ж способи існують для збереження свіжої зелені? Джерело

Замороження

Заморожування петрушки дозволяє зберегти її вітамінний склад і смакові якості в незмінному вигляді. Тут існує кілька варіантів. Який з них вибрати, залежить від особистих переваг, а також цілей, з якими буде використовуватися заготовка.

Замороження пучками

Як і при будь-якому іншому варіанті, при заморожуванні пучками петрушку потрібно ретельно перебрати — прибрати гілочки, що почали в’янути, сміття, обірвати кореневища. Потім — помити її. Щоб не пошкодити листочки, але при цьому добре змити всі забруднення, краще мити її шляхом замочування. Для цього перебрана зелень опускається в ємність з холодною водою на кілька хвилин, потім прополіскується і виймається. Вода змінюється 2-3 рази, після чого можна розкласти зелень на рушник тонким шаром для просушування хвилин на 10-15 щоб не допустити в’янення.

Коли петрушка підсохне, можна приступати до формування пучків. Не варто брати для одного пучка занадто велику кількість гілочок, оскільки після замерзання їх буде проблематично відокремлювати один від одного. Краще брати ту кількість, яка зазвичай потрібна для додавання в одне блюдо. Кожен пучок слід загорнути в харчову плівку або целофановий мішечок окремо, а потім скласти докупи в пластиковий контейнер або пакет. Після цього — завантажити приготовані пучки в морозильну камеру холодильника і зберігати до моменту використання петрушки.



Замороження в кубиках льоду

Перший етап підготовки при такому варіанті заморозки буде таким же, як і при заморожуванні пучками:

  • перебрати;
  • кілька разів прополоскати;
  • підсушити на кухонному рушнику.

На другому етапі петрушка подрібнюється. Не слід використовувати для цих цілей блендер, оскільки в такому випадку вона може дати сік, а то і зовсім перетворитися в кашу. Краще дрібно порізати її вручну.

Потім нарізана зелень закладається в формочки для приготування кубиків льоду, заливається водою і заморожується в холодильнику. Після заморозки кубики перекладаються в контейнер або пакет і зберігаються в морозильній камері холодильника в такому вигляді. Крижані кубики дуже зручні для використання — їх можна цілком кидати в підготовлюваний суп або рагу, де вони швидко розтануть, звільнивши свіжу зелень.

Замороження в маслі

Для цієї мети застосовують найчастіше вершкове масло. Його попередньо потрібно розтопити, зелень підготувати так само, як при заморожуванні в кубиках льоду. Після завершення всіх підготовчих заходів зелень розкладається в формочки (це можуть бути форми для приготування крижаних кубиків або звичайні лотки для яєць) і заливається розтопленим вершковим маслом. Потім форма занурюється в морозильну камеру холодильника до повного застигання, а після — в пластиковий контейнер. При такому способі масляні кубики можна використовувати як для приготування гарячих страв, так і просто для виготовлення бутербродів.

Засолка

Це зовсім інший спосіб збереження петрушки на зиму в свіжому вигляді. Зараз він застосовується досить рідко, але у деяких господинь все ж є улюбленим. Підготовка зелені складається з наступних етапів:

  • перебирання пучків;
  • промивка;
  • підсушування;
  • подрібнення.

При цьому варіанті збереження свіжої петрушки можна подрібнювати її за допомогою блендера, тому як кінцева мета — домогтися соковиділення. Після подрібнення петрушка змішується зі звичайною кухонною сіллю з розрахунку одна столова ложка на великий пучок неподрібненої зелені. Після того як петрушка дасть достатню кількість соку, необхідноу для розчинення солі, маса ще раз ретельно перемішується, укладається в банки і закривається щільною кришкою або закочується. Зберігати такі банки потрібно в холодильнику на верхній або нижній полиці.



Заготівля в маслі

На відміну від заморозки у вершковій олії, в цьому способі застосовується рафінована соняшникова. Підготовка зелені ведеться тим же способом, що і при заморожуванні в кубиках, але потім вона закладається в банки і заливається соняшниковою олією. Весь вміст банки ретельно перемішується, щоб масло якомога рівномірніше розтеклося по петрушці. Кількість олії повинно бути такою, щоб в кінцевому підсумку вся подрібнена маса була покрита нею зверху тонким шаром. Зберігати банки потрібно в холодильнику.