Поради городників: як і чим удобрювати огірки правильно?

Щоб зібрати за весь сезон великий урожай, огірки за сезон удобрюють 4 рази.

Отже, наші огірочки освоїлися на грядках і почали активно зростати. Зовсім трохи, і можна буде поласувати смачними хрусткими овочами. Але щоб дачник зібрав за весь сезон великий урожай огірків, посадки необхідно вчасно удобрювати, інформує Ukr.Media.

Огірки за сезон удобрюють 4 рази:

• через 1,5-2 тижні після посіву,

• на самому початку цвітіння,

• у період активного плодоношення,

• у період плодоношення для продовження строків збору врожаю.

У продажу є безліч вже готових добрив, які можна використовувати для підживлення огірків. До того ж, на озброєнні у досвідчених дачників чимало і «бабусиних» рецептів.

Перша підгодівля огіркових грядок спрямована на розвиток зеленої маси. На допомогу городникам тут — органіка і мінерали.

З органіки можна використовувати трав’яний настій (1:5), гній (1:6) або свіжий курячий послід (1:15).

В якості мінеральних добрив відмінно зарекомендував свою ефективність наступний рецепт: сечовина (1 ст. л) + суперфосфат (60 г). Ці речовини розчиняють у 10 л води, якою потім поливаються посадки.

Як тільки огірки зацвіли, проводиться друге підживлення. Досвідчені дачники часто користуються таким рецептом: курячий послід (0,5 л) + нітрофоска (1 ст. л) + деревна зола (3 ст. л). Всі компоненти перемішують і розчиняють у 10 л води.

З органіки овочі можна підгодувати тим же настоєм трави. У цей період можна додатково залучити до рослин комах-запилювачів. Для цього припустимо проводити обприскування огірочків наступним живильним розчином (на 1 л гарячої води): борна кислота (2 г) + цукор (100 г).Огірки вже почали давати плоди? Відмінно — саме час подбати про третє підживлення. В якості органіки продовжуємо поїти рослини все тим же трав’яним настоєм.

В якості мінералів тут можуть підійти наступні розчини (на 10 л води): калійна селітра (30 г), сечовина (50 г) або зола (1 ст).

Досить ефективно, за відгуками багатьох дачників, підживлення огірків хлібною закваскою. Для приготування такого поживного субстрату необхідно замочити чорний хліб у відрі з водою. Хлібом при цьому заповнюється приблизно дві третини від цілого відра. А щоб вміст ємності при бродінні не сплив, його необхідно накрити кришкою і притиснути тягарем. Для запуску процесу бродіння, добриво слід поставити на тиждень в тепле місце. Після закінчення цього часу готова закваска розбавляється водою (1:3). Розчином поливають огірочки — по півлітри під кожен кущик.

Востаннє удобрити огірки можна настоєм прілого сіна. А в якості джерела мінералів підійде розчин звичайної харчової соди — 30 г на 10-ти літрове відро.

Позакореневе підживлення можна здійснювати розчином сечовини — 15 г на 10-ти літрове відро.