Поради: як виростити міцні та здорові кущі помідорів, які дадуть багатий врожай

Поради, як виростити міцні та здорові кущі помідорів, які дадуть багато смачних й корисних плодів.

Грядка для помідорів.

Ділянка для помідорів має бути найкраще освітленою та мати добре провітрювання — це вбереже її від зараження фітофторою.

Це стосується й вирощування томатів у теплицях. Влітку всі двері мають бути постійно відкриті, а лише тоді коли температура знизиться до + 12°C або при дощовій їх варто закрити.

Висадка томатів квадратно-гніздовим способом.

Це нетиповий метод висадки томатів. Викопайте неглибоку, всього на штик лопати ямку, діаметром 40 см. По колу висадіть 4 рослини на відстані 50-60 см одна від одної. Ямку можна заправити органічним добривом й вона буде слугувати для поливу та підживлення рослин. В неї повинно входити не менше 20 л. поливної води.

Підготовка поливної ямки для томатів.

До завчасно підготовленої поливної ямки внесіть деревний попіл. Буде досить 1 л. чи по пригоршню суперфосфату та сульфату калію, а зверху вкрийте скошеною травою й добре притисніть її.

Одночасний полив та підживлення помідорів.

Полив рослин через поливну ямку дуже зручно та економно. Для здійснення поливу рослин, вода не потрапляє на саму рослину й зменшує вірогідність заразитися фітофторою. Завдяки мульчі волога так швидко не випаровується, тому полив можна проводити набагато рідше ніж завжди.

Заповнені корисним добривом ямки дають томатам живлення, а завдяки мульчі корені рослини захищені від різких перепадів температури. Згодом в ці ямки можна буде вносити добриво, яке потрібне на різних стадіях розвитку культури.

Захист від хвороб.

Для стримування та захисту томатів від хвороб, скористайтеся простими порадами досвідчених городників.

  • перша обробка рослин фунгіцидами — через тиждень після висадки розсади у відкритий ґрунт, наступна — через 3 тижні до появи перших плодів;
  • під час інтенсивної віддачі врожаю томатів, кожний тиждень поливайте та обприскуйте рослини за такою схемою: на початку 10 крапель йоду розчиніть у 10 л. води, вдруге — розчиніть 2 ст. л. соди у 10 л. води, втретє — обробіть водним розчином марганцівки, колір має бути як червоне вино;
  • зріжте на висоту 30-40 см. нижнє листя на томатному кущі, щоб забезпечити рослині гарне провітрювання;
  • прищипніть пасинки між листками на помідорах, а наприкінці липня зріжте верхівку на рослині.