Посадіть гірчицю восени, і забудьте про бур’яни, та шкідників на городі.

Оптимальні терміни, глибина і схема посадки. Додаткові корисні властивості гірчиці.

Кожен з нас знайомий з гірчицею, як з пряністю, яку повсюдно використовують в кулінарії. А чи знаєте Ви, що гірчиця — це ще й відмінне добриво-сидерат, яке витісняє бур’яни з дачної ділянки і покращує структуру і якість ґрунту? Гірчиця також очищає ґрунт від важкорозчинних фосфатів, а в її стеблах, коренях і листках накопичується велика кількість азоту, необхідного культурним рослинам для росту і розвитку, інформує Ukr.Media.

Сама гірчиця в період вегетації поводиться як найпотужніший бур’ян, який витісняє всі інші бур’яни. При цьому для культурних рослин, які будуть висаджені на ділянці після зими, гірчиця ніякої шкоди не представляє, тільки користь. Ось така диво-трава.

Основні переваги від посадки гірчиці восени:

  • Вбиває збудників фітофтори, гнилі, парші в ґрунті.
  • Ефективно виганяє плодожерку, слимаків і дротяників з ділянки.
  • Витісняє практично всі бур’яни.
  • Завдяки своїй здатності накопичувати азот, перешкоджає вилуговуванню ґрунту.
  • З приходом постійних морозів перетворюється в родючий мульчуючий шар, що захищає ґрунт під собою від повного вимерзання.
  • Гірчиця — дуже хороший медонос.
  • При весняно-літній посадці гірчицю нерідко підсаджують до картоплі, винограду, квасолі, фруктових дерев для захисту останніх від шкідників та стимуляції їх росту.
Як виростити гірчицю?

Гірчиця — вкрай невибаглива рослина. Це стосується родючості ґрунту, погодних умов і т. п. Її сходи здатні легко переносити короткочасні заморозки до -5 C.

Гірчицю слід висівати паралельними рядками на відстані 20 см друг від друга. В кожному такому рядку кожне сусіднє насіннячко слід садити на відстані 10-15 см від попереднього. Садять на невелику глибину: на піщаних ґрунтах на 1,5 см, на глинистих — на 1 см.

Перші сходи з’являються вже через 3-5 днів після посадки.

Строки осінньої посадки гірчиці

Висаджують гірчицю відразу по завершенню збирання культурних рослин (картоплі, злакових тощо). Чим раніше, тим краще. Нерідко насіння гірчиці садять під зиму, щоб вони зійшли з приходом весни. У цьому випадку глибину посадки збільшують і з термінами посіву не поспішають, щоб насіння не встигло прорости перед морозами, і перебувало в стані спокою наступні 5-6 місяців.

Прибирання гірчиці

Не давайте гірчиці загрубіти. При ранній осінній посадці зрізати її можна у віці від 5 до 7 тижнів. Якщо цього не зробити, стебла огрубіють і прибрати сидерат стане складніше. Протягом всього періоду вирощування гірчиці підтримуйте землю під нею у вологому стані. У цьому випадку після зрізання сидерата мульчуючий шар буде краще розкладатися, удобрюючи ґрунт під собою.Скошену гірчицю слід закласти в ґрунт. Додатково при цьому можна вносити в землю старий компост, багатий черв’яками. Іноді перед скосом, гірчицю поливають розчинами ефективних мікроорганізмів для її кращого розкладання надалі.

Важливо відзначити, що посадка тільки однієї гірчиці позбавить від бур’янів, але не призведе до повного відновлення виснаженої ділянки (корисними речовинами), тому слід чергувати і комбінувати різні типи сидератів.