Кабачки – це теплолюбива рослина. Садити їх на присадибній ділянці можна буде тоді, коли середня температура буде не менше 15 градусів тепла.
Вибираємо місце посадки.
Садять кабачки на сонячному місці, але в обідню пору їх потрібно притіняти, а для цього на них повинна падати тінь від споруди, забору, дерева чи посадженої поряд кукурудзи.
Ділянка з кабачками не повинна продуватися вітрами та бути перезволоженою.
Якщо ґрунт на грядці кислий, потрібно розкислити його вапном.
Не садять кущі кабачків біля інших гарбузових культур: огірків, патисонів, кавунів, динь.
Обираючи ділянку для посіву кабачків, потрібно звернути увагу, які попередники були на цій грядці. Це може бути капуста, картопля, бобові, буряк, цибуля, морква або зелень.
Попередники, які не підходять для кабачків – це сімейство гарбузових, тільки через 4 роки можна буде садити кабачки на цьому місці.
Готуємо ділянку для посіву кабачків.
Підготовку до посадки кабачків краще провести восени чи за 3-4 тижні весною.
Вносять мінеральне добриво, пропорція вказана на 1 кв. м.: сульфат калію 20 гр., суперфосфат 30 гр. та аміачна селітра 15 гр.
Глибоко перекопують грядку разом з добривом на глибину 30-35 см. Можна ще внести органічне добриво: перепрілий перегній або компост.
Перед тим, як посіяти насіння кабачків у землю, розпушують її граблями. Щоб земля добре прогрілась її укривають за 7-10 днів покривним матеріалом, плівкою чи агроволокном.
Готуємо насіння кабачків до посіву.
Купуючи насіння кабачків у виробників, воно зазвичай буває вже оброблене та готове до посіву.
В домашніх умовах садять насіння кабачки сухим, бо набрякле може бути пошкоджене зворотними заморозками. Але в більш пізні посадки, коли мине загроза заморозків, насіння потрібно прогріти. Для цього пакетик з ним кладуть на тиждень під прямі сонячні промені. Або замочують насіння в теплій воді та залишають на 2-3 години. Можна ще замочити в стимуляторі росту згідно інструкції на пакуванні.
Найефективніша обробка — це пророщення насіння кабачків. Разом з тим проводять якісний відбір насіння на схожість. Для цього насіння кабачків кладуть у натуральний шматок тканини або в мішечок, зволожують та поміщають у поліетиленовий пакет. Переносять його в тепле місце, де температура повинна бути не менше 24-26 градусів тепла. Потрібно регулярно перевіряти насіння, в разі проростання, відразу можна садити в ґрунт.
Схема посадки кабачків.
Садити занадто близько один від одного кабачки не варто, рослина має форму куща й розростаючись буде затіняти сусідні кущі.
Тому діємо за інструкцією:
Викопуємо посадкову ямку глибиною 3-4 см та на відстані 70 см.
Кладемо 2-3 штуки сухого насіння на реберце та засипаємо землю.
Якщо насіння пророщене, кладуть його денцем вниз.
Після посадки насіння поливають рясно водою.
Далі мульчують посадкові ямки навкруги сухим сіном, соломою або перегноєм.
Мульча повинна зберігати вологу та перешкоджати проростанню бур’янів.
Для підсилення теплового ефекту, посадкову ямку закривають обрізаною пластиковою пляшкою з під води, далі накривають агроволокном чи плівкою, поки не з’являться сходи та мине загроза заморозків. Після прибирають та підпушують землю навкруги.