Посадка квітів у вересні: які квіти, та коли саме можна сіяти під зиму

Однорічні квіти можуть добре переносити підзимовий посів.

Вони виходять міцнішими, ніж ті, що висіяні весною. Коли весняне сонце пригріє, вони рано пробуджуються, густо сходять та практично зовсім не хворіють.

Як сіяти квіти під зиму.

Якщо вчасно посіяти насіння квітів восени, то весною рослини зійдуть та зацвітуть набагато раніше ніж завжди.

Куди сіяти квіти восени.

Сіяти квіти можна на спеціально виділену ділянку чи в розсаднику.

Спочатку потрібно підготувати клумбу: прополоти, перекопати, прорихлити, розрівняти, намітити чіткий та глибокий малюнок клумби.

Клумбу необхідно обгородити по периметру дошками, полікарбонатом, шифером, фанерою чи бордюрною стрічкою.

Підготовка ґрунту.

Проводити таку підготовку потрібно у вересні-жовтні або якщо суха та тепла осінь, то у будь-який час.

Крім клумби потрібно підготувати субстрат, яким засипають насіння квітів. Це може бути торф, пісок та садовий ґрунт в пропорції  2:1:1 або придбати його в спеціальній крамниці.В стабільну мінусову температуру можна буде посіяти насіння квітів в промерзлі лунки та прикрити їх субстратом. Весною ж накривають клумбу плівкою чи спеціальним укривним матеріалом.

Сорти квітів для посіву восени.

Сіяти потрібно ті сорти, які зможуть перенести заморозки та не вимокнуть при великій вологості ґрунту.

Восени можна посіяти однорічні сорти квітів: Агростему, Адоніс, Айстру однорічну, Волошку, Годецію, Дельфініум, Діморфотеку, Календулу, Космею, Кохію, Лаватеру, Нігеллу дамаську, Флокси Друммонда, Ехиноцистіси, Ешольцію та Ячмінь гривастий. Це ідеальні квіти для підзимнього посіву.

Багаторічники, також, можна сіяти під зиму. Це своєрідна стратифікація насіння, в результаті чого рослини стають більш стійкішими до хвороб, пишнішими та зацвітають вже весною.

Восени можна сіяти багаторічні квіти: Аквілегію, Арабіс, Гайлардію, Тирлич, Дороникум, Дзвоники карпатські, Лаванду, Морозник, Обрієту та Деревій декоративний.

Посіявши насіння квітів під зиму, можна розвантажити час навесні для інших посівних робіт.